8.6 C
Slovakia
utorok, 9 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDanube Music Day: Arrested Development v klube MMC, afterpárty na lodi Sun...
spot_img

Danube Music Day: Arrested Development v klube MMC, afterpárty na lodi Sun Deck

Návrat hiphopovej legendy stvrdený vynikajúcimi dvomi albumami. Do MMC 14. mája 2022 zavíta jedna z najoceňovanejších hiphopových skupín, víťaz Grammy, Arrested Development. Predstavia svoje dva najnovšie albumy aj známe hity, ktorými vytvárali pozitívny obraz o afroamerickej kultúre. Koncert je súčasťou novej koncertnej série Danube Music Day. Oficiálna afterparty sa uskutoční na lodi Sun Deck, kde vystúpi Haf & Beyuz DJ set, Jah Division Sound System a ďalší.

Už o niekoľko dní (14. mája) sa predstaví v bratislavskom MMC jedna z najlepších koncertných hiphopových kapiel Arrested Development. Tí sú na svojom európskom turné, na ktorom predstavia skladby z dvoch noviniek Don’t Fight Your Demons a For the FKN Lov, ako  aj staršie hity, ktorými definovali live zvuk amerického hiphopu. Americká hiphopová group Arrested Development vznikla v roku 1988. Od zvyšku scény sa už od začiatku líšila. Jej dvaja zakladatelia – MC Speech a turntbalista Headliner – sa stretli na umeleckom inštitúte v Atlante, kde študovali a popritom organizovali rôzne rečnícke podujatia.

AD mali veľký úspech, keď sa okolo nich vytvorila komunita, ktorá odmietala vplyv gangsta rapu na život mladých ľudí. Namiesto kultúry konzumu, míňania peňazí, drog a násilia, dávala do popredia vzdelanie a hodnoty, ktoré mali zabezpečiť mladým ľuďom slušný život. Z toho vyplynul aj ich názov Arrested Development, ktorý mal odkazovať na to, že hiphop a rap nie sú iba doménou nebezpečných ulíc. Ich názory formoval spirituálny vodca, aktivista a dlhoročný člen tohto kolektívu, Baba Oje, ktorý zomrel v roku 2018.

Hlas afroamerickej kultúry sa šíril éterom potom, čo vydali debut 3 Years, 5 Months and 2 Days in the Life Of…, z ktorého predali štyri milióny nosičov. Prvá éra kapely trvala od roku 1988 do 1996, kedy sa uzavrela albumom Zingalamaduni. Potom si dali na istý čas prestávku a členovia kapely sa venovali svojim sólovým projektom alebo rodine.

Návrat prišiel v roku 2000 s nahrávkou Heroes of the Harvest.  Arrested Development sú rešpektovanou koncertnou kapelou, ktorá vypredáva kluby a  sály po celom svete. Prichádzajú s pozitívnym vibom a myšlienkami, pričom búrajú stereotypy a klišé o hiphopovej kultúre. Najmä v posledných rokoch sú usilovní aj v štúdiovej práci. V rokoch 2020 a 2021 vydali albumy Don’t Fight Your Demons a For the FKN Lov. Opätovne tým pripomenuli, že Atlanta, z ktorej pochádzajú, má v hiphope pevné miesto podobne ako New York, Detroit, Chicago či Kalifornia.

Aj po toľkých rokoch sú na stagi rovnako energický a tento vibe odovzdávajú ľuďom zo všetkých síl. Po vystúpení ďalšej hiphopovej legendy Grandmaster Flash na rovnakom mieste – Majestic Music Club (MMC), sa 14. mája vyskytne opäť jedinečná príležitosť uvidieť jednu z hiphopových ikon, ktorá ovplyvnila aj ďalšie žánre a štýly. Ktovie, či to už nebude poslednýkrát.

Oficiálna afterpárty po koncerte Arrested Development sa uskutoční na Sundecku. Začiatok je naplánovaný o 22:00 vinyl setom pravých selektorov Jah Division Soundsystem, ktorí sú považovaní za vôbec prvý reggae soundsystem na Slovensku. Neskôr zasadnú ku gramcom dvojica Haf & Beyuz DJ zo známeho labelu Brekeke Records, ktorá vydala tento rok svoj piaty štúdiový album s názvom Číslo 5 žije. O dobrú hudbu sa postarajú aj ďalší skvelí DJ´s.


Vstupenky na koncert DANUBE MUSIC DAY: Arrested Development platia aj na afterpárty na Sun Decku:

TooToot

Goout

Predpredaj

Ticketportal


Koncert Arrested Development sa uskutoční pod značkou Danube Music Day, ktorá chce prinášať na Slovensko prelomových a priekopníckych interpretov, ktorí výrazným spôsobom  formovali hudobnú scénu (v oblasti zvuku, formy aj estetického vnímania), no napriek tomu u nás ešte nikdy nevystúpili, alebo len veľmi sporadicky.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img