8.6 C
Slovakia
sobota, 15 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDnes večer sa v klube Flame predstaví významný gitarista Jacques Stotzem
spot_img

Dnes večer sa v klube Flame predstaví významný gitarista Jacques Stotzem

Stotzem_2

V bratislavskom hudobnom klube Flame sa predstaví belgický gitarista Jacques Stotzem. Tento sympatický hudobník bude prvým hosťom z pripravovanej série Bratislavských gitarových nocí. Jeho doménou je hra na akustickú gitaru, okrem vlastných kompozícií sa venuje aj interpretácii známych coververzií, ktoré povýšil na nové dielo.

Stotzemov rukopis je nezameniteľný, harmónia sa stala súčasťou jeho melodickej hry, preto znejú diela v jeho interpretácii, akoby boli na pódiu dvaja gitaristi. Okrem toho vie swingovať a má správny feeling pre rytmiku a dynamiku.  A to, že Jacques nie je iba obyčajným barovým muzikantom, dokazuje fakt, že prestížna gitarová značka CF Martin & Company vyrába model gitary nesúci jeho meno.

Jacques Stotzem – Sur Vesdre

S gitarou začal pomerne neskoro, až vo veku šestnásť rokov, ale už o tri roky sa stal profesionálnym hudobníkom. Dnes je pravidelným hosťom najvýznamnejších európskych a amerických festivalov a koncertuje po celom svete. Pred ôsmimi rokmi sa predstavil na českom podujatí Kytara napříč žánry, kde zožal veľký úspech. Jacques Stotzem predstaví dnes večer v klube Flame svoj najnovší album venovaný  Rory Gallagherovi, zo svojho bohatého repertoáru zahrá aj piesne od Jimiho Hendrixa či írskej skupiny U2. Koncert začne o 20:30 a vstupné naň je 12 €.

Jacques Stotzem – Move Move

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img