8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDGerman Army - Terroir Place
spot_img

German Army – Terroir Place

German Army - Terroir Place
German Army – Terroir Place

Nástup jesene priniesol melancholickú náladu a prichádzajúci studený vietor  zavial drone/ambient melódie aj na pole bandcampu. Práve tam mi v nových „releasoch“ zarezonovala nahrávka od kalifornského drone/experimental umelca, ktorý si hovorí príznačne German Army.

Nahrávka Terroir Place vyšla na pražskom kazetovom vydavateľstve Genot Centre v septembri tohto roka. Od svojho vydania zbiera úspechy v kategórii drone/ambient/experimental každým novým dňom.

Šestnásť skladieb striedavo kľučkuje na pomedzí minimal music a atmosférického ambientu. Poslucháč nadobúda pocit, že sa prechádza nocou v industriálnej mestskej časti, kdesi na predmestí škandinávskeho veľkomesta, kde pomaly sadá hmla. Je fascinujúce pozorovať ako producent zo slnečnej Kalifornie, dokáže vytvárať hudbu, ktorá tak zapadne do európskej jesene. Kompozície vytvárajú trefnú kulisu k tmavým jesenným večerom.

German Army – Control And Modify

S dnešnými technológiami je vytváranie drone a ambientných nahrávok uľahčené. Bohužiaľ, vzniká tak oveľa viac vaty, ktoré nie sú schopné vytvoriť dôležitú celistvosť, tak potrebnú pre tieto dva hudobné štýly.

German Army dokazuje, že vie vytvoriť komplexné dielo a už teraz sa teším, čo za výdatnú zvukovú hostinu naservíruje na najbližšej nahrávke. Tá vyjde v októbri tohto roku.

German Army – Mbum Kpau

Na záver by som len poznamenal, že artwork albumu namaľoval český výtvarník Zdeněk Růžička, v ktorom zvýraznil zobrazenie severu európskeho kontinentu.

Deklaruje tým iluzórnosť dnešných hraníc s tým, že každý človek má možnosť a priestor na sebarealizáciu.

autor: Richard Kinier
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img