8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDQueens of the stone age - ... Like Clockwork
spot_img

Queens of the stone age – … Like Clockwork

Queens of the stone age - ... Like Clockwork
Queens of the stone age – … Like Clockwork

Kapela ktorá sa pohybuje pätnásť rokov medzi undergroundom a mainstreemom vydala jeden z najočakávanejších albumov roku 2013. V skutku sa im podarilo to čo sa aj od QOTSA očakáva. Vydali album plný prepracovaných melódií, taktiež si pozvali rôznych interprétov, a to nie je zďaleka všetko.

 V kapele to dlhší čas vrelo medzi Joshom a bubeníkom Joeom Castillom, ktorý pôsobil v kapele od roku 2002. S kapelou sa rozlúčil, no ešte pred odchodom stihol nahrať na nový album  štyri piesne. Po jeho odchode za bicie ako hosť zasadol Dave Grohl (Foo Fighters) ktorý spolupracoval aj na albume QOTSA, Songs For The Deaf (2002), po Daveovi prišiel nový, oficiálny bubeník Jon Theodore ktorý pôsobil v kapele The Mars Volta a nahral na album len poslednú titulnú pieseň.

Queens of the stone age – I Appear missing

…Like Clokwork ako som písal, nemá slabé miesta, jeden z albumov, ktorý Vás neomrzí, samozrejme žáner QOTSA musí byť totožný s Vašimi chuťovými pohárikmi. Buď ich milujete, alebo vypnete po 15 sekundách úvodnej piesne. Album sa snáží dokázať že sedem rokov je dlhá doba na nové originálne nápady, ktoré neprestanú nudiť po pár počutiach. Josh Homme je výborný skladateľ a pesničkár.

Queens of the stone age – Smooth Sailing

Novinka je podstatne lepšia ako jeho starší brat Era Vulgaris (2007) …Like  Clokwork je temný, s veľkým korpusom obohateným blues, rock, a čo viac potrebujeme??? Možno jeden z najvačších prekvapení je pieseň Fairweather Friends, na ktorom sa piana ujal Sir Elton John.

Queens of the stone age – Fairwether Friends

Okrem pána hudobníka sa na albume objavili aj iné známe mená, ako napr. Mark Lanegan (Screaming Trees), Jake  Shears ( Scissor Sisters) Alex Turner (Arctic Monkeys), Trent Rezor (Nine Inch Nails). Proste celá armáda majstrov svojho remesla. Album je nadštandardný, bez vaty s kopou potenciálnych štadionových hitov.

| autor: Tomáš Štancel

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img