8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDEMA - Exile in the Outer Ring
spot_img

EMA – Exile in the Outer Ring

EMA - Exile in the Outer Ring
EMA – Exile in the Outer Ring

EMA, vlastným menom Erika M. Anderson, sa po troch rokoch vracia s novým albumom nazvaným Exile in the Outer Ring. Je o úpadku Ameriky.

Otvára ho jemne psychedelická 7 years, v ktorej sú dobre využité gitarové reversy. Ako keby tým chcela hneď ozrejmiť nestabilitu, ktorá panuje v jej vlasti. Celý album sa dotýka života priemerných Američanov – pieseň  Breathalyzer je o drogovo závislých – túto myšlienku posilňuje aj charakter skladby, kde disharmónia vytvára zvukový chaos a vyvoláva pocit bezmocnosti a úzkosti. Skladba Aryan Nation zasa hovorí o pretrvávajúcom americkom probléme – rasizme.

EMA – Breathalyzer

Na albume sa dotýka aj vlastných problémov, keď spieva „Nebojím sa stále mužov, len niekedy je ťažké veriť im„, v Recieve love. Navonok smutná pesnička s jemnými súzvukmi má, ale hlbší kontext. Je to o chlapcoch v jej rodnom meste v Južnej Dakote, ktorí boli možno navonok ‚cool‘, ale často mali rasistické alebo sexistické poznámky.

EMA – Aryan Nation

Rozhodnutie o tom, že tento album uvidí svetlo sveta padlo po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta USA. A to aj napriek tomu, že sa to priamo nehovorí ani raz, celkovú atmosféru to poznačilo. Speváčka sa snaží prezentovať to, čo pre ňu v súčasnosti znamená byť Američankou. Obal s vyblednutou vlajkou hovorí za všetko.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img