8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDFunny Faces - Why do people hide from the rain EP
spot_img

Funny Faces – Why do people hide from the rain EP

Funny Faces: Why do people hide from the rain EP
Funny Faces: Why do people hide from the rain EP

Funny Faces sú štyria mladíci popierajúci hiphopový odkaz „kráľa“ a dôkazujúci, že gitarová kultúra v Piešťanoch nie je mŕtva.

V rôznych variáciách  fungujú od roku 2006, v súčasnom zložení Marko Manas (vocals, guitar), Ján Lednický (guitar, vocals), Michal Kvak (drums) a Daniel Kučkovský (bass guitar) im to ladí najlepšie a dianie okolo Funny Faces naberá na obrátkach.

Za pár rokov nesmelého  fungovania sa im v „šuflíku“ stihlo nahromadiť  zopár vydarených kúskov. Nedávno sa rozhodli čo-to z nich uviesť v ucelenej podobe, zavreli sa do štúdia a nahrali debutové EP s poetickým názvom Why Do People Hide From The Rain. 

Funny Faces – You´ve Got To Think I Want You 

Odkazujúc na súčasnú gitarovú scénu poskladali 4 kúsky a vytvorili počúvateľný krátko znejúci nosič. Vokál a angličtina Marka Manasa nerobia z Funny Faces jednu z mnohých slovenských kapiel hrajúcich sa na anglické kópie. Jeho prejav pôsobí prirodzene a dodáva nahrávke tú správnu náladu. EP obsahuje tri plnohodnotné pesničky a inštrumentálny záver.

Úvodnou, zároveň najvydarenejšou je You’ve Got To Think I Want You s kľudnými slohami a chytľavým refrénom,na jemnejšiu nôtu je ladená Why Do People Hide From The Rain, a že vedia aj pritvrdiť ukazujú v rýchlejšej skladbe Down. EP znie prekvapivo čisto a uhladene, nie sú prítomné žiadne dojem znehodnocujúce prvky. Na druhej strane treba pripomenúť, že nejde o nič prelomové, avšak z rúk mladej začínajúcej kapely veľmi obstojné.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img