8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDMando Diao - Infruset
spot_img

Mando Diao – Infruset

Mando Diao - Infruset
Mando Diao – Infruset

| autor: Yka

Švédske zoskupenie je známejšie skôr medzi vyznávačmi alternatívnej hudby.No ak vám Mando Diao toho veľa nenapovie, skúste sa rozpomenúť na hit Dance With Somebody, ktorý prebrali aj komerčné rádia a vďaka tomu sa z nich po sedemročnej drine stala i v Európe známa skupina. Momentálne sa rozhodli svojich fanúšikov odmeniť už šiestym albumom, ktorý hľadajte v obchodoch pod názvom Infruset.

Tešiť sa môžete na všetko, čo ste boli u nich doteraz zvyknutí – a teda na dávku kvalitnej hudby, typickú severskú atmosféru, inakosť a pohladenie po duši. Novinka obsahuje desať skladieb, z ktorých sa len ťažko vypichne jedna, ktorá je ťahúňom albumu a mala by vás zaujať najvýraznejším spôsobom.

Mando Diao – Infruset trailer

Zatiaľ čo pri iných skupinách by šlo skôr o sťažnosť, v prípade Mando Diao je to myslené ako jednoznačný kompliment. Každá jedna pieseň si vás podmaní osobitým spôsobom a nebudete sa chcieť od nej odpútať. Predsa len, jedna veľká zmena prichádza práve s albumom Infruset.

Tentoraz už nezaznejú skladby v obvyklej angličtine, ale skupina sa rozhodla presedlať na ich rodný jazyk, čím dostala ich hudba zvláštne čaro, ktoré by sa dalo prirovnať aj k práci skupiny Sigur Ros. Ďalšou atraktívnou zaujímavosťou je, že jednotlivé texty majú pôvod v básňach domáceho klasika Gustafa Frödinga.

Mando Diao – Snigelns Visa live

Návrat ku koreňom im pomohol nakopnúť ich hudbu trošku iným smerom a osviežil ich doterajšiu tvorbu. V jednotlivých piesňach cítiť dominantné postavenie klavírnych kompozícii. Melancholická línia vyvrcholí v Snigelns Visa. Ťahavé tóny v spojení s lyrickým spevom jej dodávajú príjemne citlivú auru.

Mando Diao – En Ung Mor

V podobnom ladení pokračuje aj pieseň En Ung Mor, ktorá je ako stvorená pre dlhé daždivé dni, keď si zatvoríte oči a spolu s kvapkami dažďa len relaxujete a nasávate energiu zo severskej hudby. O niečo živší rytmus má En Sangarsaga, ktorá má post druhej skladby tohto albumu.

 Všetko dokopy vytvára lákavú zmes, ktorou sa hrdí hudba z týchto končín. Nastupujú tak na trend svojich slávnych predchodcov a opäť ponúkajú niečo atraktívne, čo vás prinúti opäť sa vnoriť do sveta severskej atmosféry. Mando Diao čaká v najbližších dvoch mesiacoch turné po viacerých domácich mestách. Na leto majú opäť naplánované vystúpenia po európskych festivaloch, kde budú dostupnejší aj pre slovenských fanúšikov.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img