8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDMitch & Mitch & Kassin - Visitantes Nordestinos
spot_img

Mitch & Mitch & Kassin – Visitantes Nordestinos

Mitch & Mitch & Kassin - Visitantes Nordestinos
Mitch & Mitch & Kassin – Visitantes Nordestinos

Poľská hudobná scéna dostáva finančný stimul a vďaka nemu mohol vzniknúť aj tento album, ktorý spája domácich hudobníkov s brazílskym producentom.

Mitch & Mitch je poľské hudobné zoskupenie, ktoré založil Maciej Moruś. „Mitchovia“ sa menia podľa potreby, na koncertoch i počas štúdiového nahrávania. Doterajších šesť albumov sa nieslo zakaždým v inom hudobnom odtieni. Ten siedmy z tohto konceptu nevybočuje a je mu venovaný štýl brazílskej bossa novy. Materiál vznikol počas pracovného pobytu poľskej kapely v brazílskych mestách São Paulo a Rio de Janeiro vďaka zafinancovaniu kultúrnej inštitúcie Culture.pl. Najdôležitejším elementom a ústrednou postavou albumu sa stal brazílsky multiinštrumentalista a producent Kassin. Ten skomponoval, alebo sa spolupodieľal aranžérsky, na všetkých piesňach.

Mitch & Mitch & Kassin – Perseguição

Desať čisto inštrumentálnych kompozícií plynie s ľahkosťou a poslucháč sa okamžite ponorí do atmosféry. Hneď na začiatku sa bude cítiť ako na konci päťdesiatych rokov, kedy hitparády ovládali kapely ako The Shadows či The Ventures. Táto surf rocková vlna striedavo odchádza a vracia sa, pričom sa navrstvuje do pokojnejších chilloutových vôd bossa novy. Inštrumentácia je bohatá, dominantnú úlohu v nej zohráva saxofón i ostatné dychy, náladu dokresľujú typicky brazílske nástroje pandeiro, maraca, güiro. Okrem toho, že sa album veľmi dobre počúva, a môže rovnako slúžiť ako kvalitný background music, je krásnym dôkazom, že splynutie dvoch odlišných kultúr môže vytvoriť niečo jedinečné, zmysluplné a originálne. Brazílsky prales cez, ktorý preteká rieka Visla, vo vás zanechá iba príjemné dojmy. Mitch & Mitch zahrajú svoj koncertný set aj v Katoviciach (05.08), na festivale OFF.

Mitch & Mitch & Kassin – O Anestesista

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img