8.6 C
Slovakia
pondelok, 28 septembra, 2020
Home Recenzie Saténové Ruky – Tretí album

Saténové Ruky – Tretí album

Čo spravíte, keď získate cenu za debut roka a zároveň aj cenu kritikov za album roka 2015? A chcete nahrať druhý album, pričom sa chcete vyhnúť porovnávaniu a nátlaku, že druhýkrát sa to už podariť nemusí? Nahrajte album s názvom Tretí album.

V textoch cítiť inšpiráciu barového nočného života, lásky alebo punkového vystrájania.  Svieži rockovo-punkový zvuk má viacgeneračnú výpoveď, nájde sa v ňom každý, kto si potrebuje trochu vyvetrať v hlave. Pod autorstvo hudby a textov sa na Tretí album podpisujú členovia kapely Saténové ruky ako kolektív štyroch spoluautorov.

Saténové Ruky – Vážne

Producentsky ho zastrešili Tomáš Sloboda a Erik „Losos“ Horák. Stali sa spolutvorcami výsledného zvuku a okrem toho nahrávali aj basgitary, gitary, synťáky a ako perkusívny nástroj použili Erikov bicykel. Práve oni nasmerovali nahrávku k väčšej žánrovej pestrosti. Takisto pozvaní hostia, ktorí ponúkajú nielen hlasový, ale aj inštrumentálny podklad. Shooty v hre na bendžo v pesničke CV, violončelistka Broňa Schragge V Kúte o tretej ráno, v Bozkávame bubeník Jozef Lipa, Katarzia šepkajúca v Nesmej sa mi a nakoniec so zbormi v piesni Pero Samo Kovalčík. Energické skladby pôsobia veľmi zábavne a medzi zaujímavý song určite patrí Bozkávame, v ktorom je vymenovaných deväťdesiat mien fanúšikov. Vďaka monotematickému až parodickému prejavu bubeníka Jozefa Lipu sa z neho stala zábavná vec.

Saténové Ruky – Bozkávame

Klišé druhého albumu sa nenaplnilo. Nebolo to len názvom, ale aj jeho aktuálnou výpoveďou a dynamickosťou, atmosférou a uvoľnenosťou, ktorú členovia kapely Saténové ruky vložili do pestrej nahrávky.

VYBERÁME

Lunchmeat festival – digitálnym umením proti pandémii

Už zajtra sa začína jedenásty ročník festivalu Lunchmeat, ktorého dramaturgia sa venuje experimentálnej elektronickej tvorbe, ktorá spája...

Dramas a ich elektro art pop z Viedne

Elektro art popové duo Dramas z Viedne publikovalo svoj najnovší singel Bloodbath z pripravovaného albumu, ktorý vyjde niekedy na jar roku 2021.

Bratři k nám vysielajú signál a tešia sa na slovenských fanúšikov

Počas lockdownu patrili k najpracovitejším zoskupeniam a objavili sa v niekoľkých live streamoch. České duo Bratři momentálne pracuje na svojom debutovom albume, z ktorého posielajú...

Pestrofarebný jazz s bluesovým nádychom – Tino Contreras

Mexický jazzový skladateľ Tino Contreras vydáva na labeli Brownswood Recordings album La Noche de los Dioses. https://www.youtube.com/watch?v=_J_PwdL0U34&ab_channel=BrownswoodRecordings

Sofiane Pamart – klavirista z rapovej scény

Francúzsky klavirista a častý spolupracovník na rapovej scéne, Sofiane Pamart, zverejnil svoju prvú skladbu z pripravovanej nahrávky Planet Gold.