8.6 C
Slovakia
streda, 27 mája, 2020
Home Recenzie Sisa Fehér & Vladko Mikláš – Bardo

Sisa Fehér & Vladko Mikláš – Bardo

autor: Adam Škopp

Posledné roky sa nám potreba spätosti so slovenskou prírodou pretavila aj v hudobnej produkcii. Vyšlo niekoľko albumov, ktoré sa inšpirujú silou nášho prírodného mystéria.

Takým projektom je aj album Sisy FeherovejVladka Mikláša – Bardo, ktorý akoby vyrástol priamo v útrobách zelených hôr, lesov a lúk aj čistej divočiny. Názov nahrávky Bardo pochádza z Tibetskej knihy mŕtvych a symbolizuje stav medzi smrťou a znovuzrodením.

Texty majú krásny emocionálny charakter a sú ako básne, modlitby či meditácie o prírode. Sisa so svojím prejavom a textami je tak presvedčivá, že poslucháč môže dostať potrebu vyraziť priamo do najbližšieho lesa. A keď nie, naservíruje mu ho priamo doma. Veľmi krásnou a zároveň smutnou skladbou Neberte lesy je skladba nesúca silné posolstvo na aktuálnu tému výrubu lesov.

Sisa Fehér & Vladko Mikláš – Neberte Lesy

Jednotlivé skladby majú atmosféru prírodných scenérií a album sa počúva veľmi ľahko. Vladov multiinštrumentalistický cit dal albumu živosť. Nahrávka sa zaobišla bez ťažkých elektronických experimentov. Po celý čas ju vedie hlavne gitara a kontrabas. Bardo je čistá a zároveň divoká, poetická a zároveň pravdivá meditácia, vďaka ktorej sa stávame súčasťou našej prírody.

Sisa Fehér & Vladko Mikláš – Zore