8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDThe Prodigy - No Tourists
spot_img

The Prodigy – No Tourists

The Prodigy – No Tourists

Odtlačená stopa „evil rave“. Elektronický punk The Prodigy funguje aj v seniorskom veku. Fanúšikovia im to veria a žerú. A oni sa zahryzli do nových skladieb, ktoré musia fungovať hlavne naživo.

Kyselkavá stopa deväťdesiatok pod jazykom. Jej pachuť vyprchala novými adrenalínovými jazdami. Kto si však bude za pár rokov pamätať všemožných headlinerov vypísaných veľkým menom na plagátoch festivalov? So zaručeným popisom najdivokejšia zberba. Nech to skúsia robiť dvadsať robiť v takom divokom tempe ako The Prodigy a potom im môžu tykať.

Oni majú stále solídnu formu a hlavne, čo je najdôležitejšie, stále tvoria. Vo vyhlásení k novému albumu zdôraznili, že majú pevne v rukách sound evil rave – zlovestný zvuk svojho domovského žánru. No Tourists vznikal počas ich náročného koncertného turné a vrátili sa ním k svojím začiatkom.

Podľa tvrdenia autora piesní Liama Howletta je album skoncipovaný pre živé hranie. Môžete si ho síce pustiť v aute a otestovať kvalitu jeho subwooferov, alebo doma tolerantnosť svojich susedov, no na festivaloch sa vytvorí ten správny masívny zvuk, z ktorého na vytrieštia ostré črepiny rave, techna, hip hopu a punku. A keď ste nováčik a dostanete sa tam k tvorbe The Prodigy, pravdepodobne môžu nastať dve situácie: buď vás budú chytať kŕče ako pri nepríjemnej neuróze, alebo zasiahnutý dávkou adrenalínu pretancujete celú noc.

The Prodigy – Light Up the Sky

Názvom siedmeho štúdiového albumu evokovali, že toto nie je cesta pre tých, čo sa boja vystúpiť zo zabehnutých chodníčkov. Pravé vzrušenie podľa britského tria prichádza riskovaním. A ten pravý risk môže prísť aj návratom do mladosti, do čias, kedy do všetkého išli s priebojnosťou nehľadiac na následky. V tomto ich posmelila spolupráca s mladou kapelou Ho99o9 (Fight Fire With Fire).

Dvaja černošskí muzikanti z undergroundu sa strmhlav (a na koncertoch aj doslovne) vrhajú do spojenia punku a hiphopu. The Prodigy vďaka nim opätovne prežili strmhlavý pád do klubového oparu, v ktorom sa môže hocičo prihodiť.

Očakávanú deštrukciu predznamenal prvý singel s videoklipom Need Some1. Paradoxne v ňom rozbúrenú rytmiku poháňa vysamplovaný hlas gospelovej a disco speváčky Loleatt Hollowayovej. Ešte viac prekvapilo použitie motívu od holubičieho barda Jiřího Schelingera  v skladbe Light Up the Sky. Západní fanúšikovia budú pátrať po identite pre nich neznámeho českého hudobníka a tí z východnej a strednej Európy si už teraz hľadajú životopis americkej speváčky. S veľkou pravdepodobnosťou sa zvýši aj hodnota dua Ho99o9.

The Prodigy – Need Some1

Album No Tourists je určený tvrdému jadru fanúšikov The Prodigy. Tí nesmelo nakukujúci dostanú hneď na začiatku poriadnu facku. Kapela sa s nimi nezoznamuje opatrnými krôčikmi, ale servíruje im nekompromisnú dávku implózie k vlastnej minulosti a explóziu brutality derúcu sa na povrch skrz všetku tú povrchnú cenzúru.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img