8.6 C
Slovakia
utorok, 21 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieThe Rolling Stones – Living In A Ghost Town (singel)
spot_img

The Rolling Stones – Living In A Ghost Town (singel)

The Rolling Stones sme naposledy videli nedávno na obrazovke – hrať z oddelených domácností v rámci benefičnej kampane Global Citizen –Together at Home. Pripomenuli, že nie vždy dostaneme čo chceme, ale skôr to, čo potrebujeme… Za nadstavbu ich karanténnej činnosti sa dá plnohodnotne počítať nová pieseň Living In A Ghost Town – prvá autorská vec od roku 2012.

Pieseň bola napísaná minulý rok (Mick tvrdí, že za desať minút) a autor aktuálne niektoré vety prispôsobil dnešnej situácii. Štvormitnútovka od The Rolling Stones smrdí rockovo s líznutím reggae, odsýpa priamočiaro a funguje, aj keď ju členovia nahrali v izolácii v Londýne a v LA. Energické slohy ústia do melodického refrénu, kde vrcholia spevákove sťažnosti na nedostatok fyzického kontaktu.

„Nakřáplé“ gitary, harmonika, organ, nenápadné dychové nástroje, zbor a nad všetkým Jaggerov extrovertný prejav. 76-ročný rebel číta v klipe slová z tabletu a šteká ich do mikrofónu ako za mlada. Do toho sa striedajú zábery prázdnych ulíc miest, kde sa ešte pred pár mesiacmi tlačili davy ľudí. Klip je síce provizórny, ale zvukovo je pieseň presvedčivá ako sa patrí. A nielen zvukovo.

Ak by kapela vydala celú dosku takého silného a prirodzeného materiálu, má sa svet fakt na čo tešiť. Na koniec som chcel napísať niečo o „dožití sa toho“, no to nie je potrebné, keďže všetci dobre vieme, že Rološi sú nesmrteľní… S každou novou pesničkou o niečo viac.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img