8.6 C
Slovakia
utorok, 22 septembra, 2020
Home Recenzie TOVE LO - Blue Lips

TOVE LO – Blue Lips

Nový album Blue Lips od švédskej speváčky Tove Lo je pokračovateľom nahrávky Lady Wood. Speváčka opäť filozofuje nad sexom, feminizmom, drogami a vzťahovo emocionálnymi problémami.

Jej songy by sa mohli zaradiť do kategórie „shock-pop“ už len preto, že si v textoch hovorí, čo chce, keď (to) chce a odmieta sexuálnu dominanciu, iba ako mužskú záležitosť.

Blue Lips je koncepčný album, ktoré drží pokope aj napriek tomu, že je tematicky rozdelený na dve časti (Light Beams a Pitch Black), ako tomu bolo aj u jeho predchodcu. Speváčka používa vo vyjadrení sex ako prostriedok a nie ako potrebu uspokojenia. Nahrávku zastrešil producentský tím The Struts (Pink, Ellie Goulding), Ali Payami (The Weeknd, Ariana Grande, Ellie Goulding, Katy Perry, Taylor Swift, Adam Lambert) a LuLou.

Hudobne sa speváčka pohybuje niekde na pomedzí disca 70. rokov a housu 90. rokov s hypnotickým electro-popom. Prvý singel Disco Tits charakterizoval album ako temný tanečný pop, ktorý oslavuje sexuálne pozitívny feminizmus. Pri počúvaní moderných elektronických beatov jednotlivých songov poslucháč môže nadobudnúť pocit, že sa stáva akýmsi otrokom samotnej speváčky. Shivering Gold svojimi hutnými diskotékovými beatmi ponúka množstvo predstáv ako si užiť túto horúcu tanečnú jazdu.

Tove Lo – Shivering Gold

https://www.youtube.com/watch?v=taNet0fryfA

Slabinou albumu sa môže zdať, že sa hudobne zlieva do jedného zvukového stereotypu, ktorý však preruší song Stranger, ktorý patrí medzi to najlepšie, čo speváčka nahrala. Song je funky, líznutý gitarou, riadený bubnom a podporený silným vokálom speváčky. Veľmi zaujímavo vyznie hudobne drsná Bitches. Druhá časť albumu Pitch Black je romanticky špinavá a poslucháča necháva trochu vydýchnuť. Môže sa zdať, že práve posledná časť, kde sa speváčka začína chovať pozitívne a veci začína brať inak, pôsobí nezaujímavo a Tove Lo stráca to svoje neposlušné čaro.

Tove Lo – Bitches

Speváčka na aktuálnom albume odhalila svoje telo a dušu viac než dosť, je neúnavne sexuálna a emocionálne pôsobivá. Podarilo sa jej vyniknúť od umelcov škandinávskeho popu tým, že jej produkcia nepôsobí chladne, synteticky, ale naopak veľmi, veľmi „hot“.

VYBERÁME

Bratislavská noc komornej hudby na Konvergenciách 2020

V bratislavskom Design Factory sa dnes od 17:00 uskutoční tradičná Bratislavská noc komornej hudby, na ktorej zaznejú v...

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.