8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyHosťom Mira Žbirku na jeho turné bude Marika Gombitová
spot_img

Hosťom Mira Žbirku na jeho turné bude Marika Gombitová

duo-690x436

Na koncertoch v rámci turné Road to Abbey Road bude mať Miro Žbirka vzácneho hosťa. Po rokoch si na jednom pódiu na štyroch koncertoch v Prahe, Ostrave, Bratislave a Košiciach zaspieva spolu s Marikou Gombitovou.

Okrem Mariky sa na veľkom pódiu so scénou, ktorá bude pripomínať jedinečnú atmosféru štúdia Abbey Road, predstavia aj hudobníci, ktorí spolu s Mirom Žbirkom v Londýne nahrávali jeho aktuálny album Miro. Nahrával sa v štúdiu Abbey Road s producentom Robom Cassom. Spolupracovali na ňom legendy ako Manfred Mann, či Pete Brown. Práve vďaka nemu sa polovica dvojalbumu nahrala po anglicky. Na slovenskú časť albumu napísal texty Miro Žbirka a dve otextoval jeho dlhoročný spolupracovník Kamil Peteraj.

Začiatok spolupráce Mariky Gombitovej a Mira Žbirku sa datuje do druhej polovice sedemdesiatych rokov. Pôsobili spolu v skupine Modus. Legendárnu dvojicu neskôr obsadili do hlavných rolí muzikálu Neberte nám princeznú s hudbou Deža Ursinyho. Aj počas ich sólového pôsobenia mali k sebe blízko a ich spolupráca pokračovala. Mohli tak vzniknúť hitové duetá ako sú V slepých uličkách, Nespáľme to krásne v nás, alebo Tajnosľubná.

Marika Gombitová & Miroslav Žbirka – Nespálme to krásne v nás

Kariéra Mariky Gombitovej však nebola iba prechádzka ružovou záhradou. Po veľkých úspechoch v roku 1980 mala vážnu dopravnú nehodu, po ktorej ochrnula. Popri liečení pokračovala v nahrávaní albumov. Tri roky po nehode sa vrátila na koncertné pódiá. Posledný – deviaty album vydala v roku 1994. V roku 2000 získala titul „Speváčka storočia“ a v roku 2007 ocenili jej pesničku Vyznanie ako „Hit storočia“. Počas svojej kariéry bodovala aj  v anketách Zlatý slávik, Slovenský slávik, Slávik a OTO.

Marika Gomgitová – Vyznanie

https://www.youtube.com/watch?v=D8T89Je5dgc

V roku 2014 sa stala súčasťou relácie V siedmom nebi. Diel s ňou si pozrelo viac ako pol milióna divákov. Po 12-ročnej pauze predstúpila pred fanúšikov a zaspievala nezabudnuteľnú skladbu Vyznanie. V tom istom roku sa zapojila ako jediná žena medzi 20 osobnosťami českej a slovenskej kultúry do charitatívnej akcie na podporu ľudí, bojujúcich s nepriazňou osudu. Spolupráce Mariky Gombitovej a Mira Žbirku sa datujú do druhej polovice sedemdesiatych rokov.

V roku 2015 naspievala titulnú pieseň „Ten príbeh za náš sen stál“ pre rozprávku Sedem zhavranelých bratov. Získala mimoriadne ocenenie Slovenka roka 2015 a následne aj vystúpila v priamom prenose. V médiách sa v poslednej dobe objavuje stále viac a viac. Na jeseň oslávi šesťdesiate narodeniny. Fanúšikovia sa možno konečne dočkajú jej skutočného návratu na hudobnú scénu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img