8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDAmon Tobin: Isam
spot_img

Amon Tobin: Isam

Amon Tobin - Isam
Amon Tobin – Isam

V prvom rade treba upozorniť, že nový album ISAM od  Amona Tobina nie je pre každého. Vyžaduje si istú poslucháčsku skúsenosť. Ale aj trpezlivosť. Isam nie je počúvateľný v každej situácii. Treba mať na to patričnú náladu. Tobinova nepokojná hudba má možné korene v jeho kozmopolitnom presvedčení. Počas svojho života vystriedal niekoľko obydlí  a aj v umeleckej  tvorbe je nestály.

 Dlho nezostáva na jednom mieste a svoje kompozície posúva vždy iným smerom. V skladbách naznačuje témy z ktorých vybočí do neočakávanej digresie. Napríklad náznaky dubstepu sú hneď pochované a odsúvané do ďalších smerov. 

Dôležitým pracovným prostriedkom na  albume je  hudobný hluk. Šramoty spája Amon do  kategórie disharmonických prvkov, z ktorých odbáča do melodickej krivky. Témy sa striedajú, ale aj navzájom splietajú. Niekedy možno počuť dve mono témy, ktorý sa prekrývajú a ako keby bojovali o silnejší potenciál. 

Trailer k albumu Isam 

 Dôležité sú aj pauzy, ktoré Amon ukladá do skladieb. Nie sú tam náhodne, ale majú svoj zámer a zmysel. Asociácie počas celého albumu nebezpečne kmitajú. Po vypočutí albumu začnete premýšľať a zistíte, že vám to celé pripomína motýlí efekt. Tam, kde jeden zvuk pristane, má dosah aj na ďalší priebeh, aj keď si to hneď neuvedomíme.

Amon Tobin sa  posúva každým hudobným krokom svojej tvorby. Tento krát zašiel do pásma, ktoré môže byť pre niekoho nepožívateľné a zakázané. No zároveň lákavé.  

(promo poskytla distribučná spoločnosť wegart)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img