8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDAnn Rabson and Bob Margolin - Not Alone
spot_img

Ann Rabson and Bob Margolin – Not Alone

Ann Rabson and Bob Margolin - Not Alone
Ann Rabson and Bob Margolin – Not Alone

| Autor: Michal Mjartan 

Dve mená, dva hudobné nástroje a výsledok ?! Disk s názvom Not Alone je plný blues pohody.

Ann Rabson je výborná klaviristka, ktorá bola deväť krát nominovaná na Blues Music Awards a zakladaľa legendárnu blues trojku Saffire-The Upitty Blues Women. Bob Margolin je blues-man idúci vlastnou cestou po tom, ako odišiel z kapely Muddy Waters´ band v roku 1980. Od prvého stretnutia týchto dvoch hudobníkov prešlo presne 25 rokov a bluesový svet sa dočkal albumu. 

Jedenásť cover songov a jedna vlastná tvorba,  to je  Not Alone pod záštitou VizzTone label group. Pravý vidiecky blues, jednoduchý, bez zbytočných ozdôb. Piesne  známe od bluesových legiend ako napríklad Ray Charles, Tampa Red (Hudson Whitaker), či Leroy Carr, chytili dvaja výborný hudobníci za správny koniec. Tomu sa hovorí skvelý začiatok!

Pieseň I’m Going to Live the Life I Sing About in my Song je v pôvodnom znení od Rev. Thomas A. Dorsey. Tak, ako pri prvej piesni môžeme vidieť aj pri všetkých ostatných, ako Ann Rabson nešetrila svojim talentom v hre na klavíri.

 Slová songu How Long Blues zazneli prvý krát v podaní Leroy Carr, neskôr Ray Charlesom, či Pinetop Pekins-om, ktorému bol album Not Alone venovaný. Znenie skladby v podaní Ann a Boba je v porovnaní so spomenutými blues legendami pokojnejší a osobne sa mi viac páčil ako v origináli. Hravá melódia songu Let’s Get Drunk and Truck rozveselila album aj bez úvodnej trubky, či neskorších perskusií pôvodného znenia Tampa Red.

Let’s Go Get Stoned je pieseň dvoch hlasov a „more“ vyjadrených emócií prostredníctvom Rabson-ovej klavíra. Prvé tóny tentokrát vlastnej a jedinej kompozície, štartuje precízny klavír a pripája sa Margolin s taktiež výbornou gitarou . Let it Go je v plnom prúde a rytmus boogie-woogie udáva ten správny „šmrnc“.  Na záver by som vyzdvihol song Caledonia, ktorý je impozantný svojou melódiou a čarovným klavírom v podaní Ann Rabson.

„Pocity cez hudbu“. Aj tak,  by som nazval album Not Alone, ktorý je v podaní dvoch výborných hudobníkov. Tieto významné osobnosti dosahovali úspechy spoluprácou v legendárnych bluesových kapelách. Po vydaní prvého duetového CD môžu pokračovať naďalej so vztýčenou hlavou. Bluesový svet sa bude tešiť.  

 Tracklist:

 1.  I’m Going To Live The Life I Sing About In My Song 
 2.  Le’t Get Drunk And Truck 
 3. How Long Blues 
 4.  It Ain’t Love 
 5. Guess I’m A Fool
 6. Caledonia 
 7. Let’s Go Get Stoned 
 8. Let It Go 
 9. Is You Is Or Is You Ain’t My Baby
 10. Anywhere You Go 
 11. No Time For The Blues 
 12. River’s Invitation 
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img