8.6 C
Slovakia
piatok, 18 septembra, 2020
Home Recenzie The Wolfgangs - Shout With The Devil

The Wolfgangs – Shout With The Devil

 | autor: Stanislav Šimčík

Recenzia albumu Shout With The Devil od francúzskej skupiny The Wolfgangs.

hodnotenie: 2,5/5

Aj keď album The Should of the Devil je debutovým počinom francúzskych The Wolfgangs, samotní muzikanti majú na čom budovať. Veď ich basák Dean Blondin začínal na psychobilly a rockabilly scéne už pred nejakými 15 rokmi a tak určite získal skúsenosti na nezaplatenie. Ako ich však využil?

Škatuľku “psychobilly” raz jeden hudobný publicista definoval situáciou, aká by nastala keby sa stretol Elvis Presley s Vlkolakom a navzájom by zmutovali v jednu osobu. Presne tak aj zneje tento album – rýchle rock’n’rollové tempo, ktorému sekundujú horormi nasiaknuté texty speváčky Cha’ von Wolfgang. Za všetky stačí spomenúť názvy skladieb – Mistery, Canniball Family, Devil Girl alebo Full Moon. Mimochodom výzor tejto sexy speváčky evokuje zosnulú Amy Winehouse, ktorú peklo vrátilo nazad. Nie, nejde o urážku ale skôr o poctu. 

Samotný album štartuje v klasickom, pre rockabilly rýchlom rytme, ktorý pravdupovediac po pár skladbách začína nudiť. Spásu prináša až siedma stopa Blank Sleeves a nasledujúca Break the Rutine, ktoré spolu so záverečnou Psychobilly vytŕčajú o pol hlavy nad zvyškom. Kapele sa nedá uprieť snaha a nasadenie, no možno som trocha staromódny ale chýba mi tu väčšia melodickosť a nápaditosť.

The Wolfgangs – Woodoo Dance

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=5zeQQCoWCEY’]

 

Album sa nesie v jednotnom tempe, nestriedajú sa na ňom rýchle skladby s pomalými a dielo dokopy pôsobí ako playlist na poriadnu tancovačku niekde v Nashville.

Ako však u punku a všetkých jeho odnoží býva, nie je dôležitá virtualita ale autentickosť. Tá tomuto zokupeniu rozhodne nechýba. Zdajú sa byť zohratí, plní energie a čo je najdôležitejšie veria svojej hudbe. Album určite poteší fanúšikov tejto scény,  no poslucháča vstupujúceho na neznámu pôdu nahrávka môže odstrašiť.

The Wolfgangs – Devil Girl

[yframe url='[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=pugj4vyEaIo’]’] 

 

Avšak keďže v prípade tejto štrasburskej štvorice stále ide o oficiálnych debutantov,  prvotný počin sa berie s rezervou.

Tracklist:

 • 01.  Only with You
 • 02. Fast Bullit
 • 03. Mistery
 • 04. Cannibal Family
 • 05. Devil Girl
 • 06. The Train
 • 07. Black Sleeves
 • 08. Break the Routine
 • 09.  Full Moon
 • 10. Voodoo Dance
 • 11. Fight Kill Life
 • 12. Death on the Radio
 • 13. Psychobilly 

VYBERÁME

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.

Martin Chrobák a John Prine

Pesničkár Martin Chrobák nakrútil videoklip k skladbe Na konci leta – coververzia Summer´s End od nedávno zosnulého amerického hudobníka Johna Prinea – ktorá...