8.6 C
Slovakia
sobota, 19 septembra, 2020
Home Recenzie Florence and The Machine - High As Hope

Florence and The Machine – High As Hope

autor: Adam Škopp

Britská skupina, ktorej posledný veľkolepý album z roku 2015 sa umiestnil v niekoľkých prestížnych rebríčkoch „najlepší album roka“, tentoraz prichádza s novinkou bez veľkých inscenácií – zato s osobným lyrizmom.

Ryšavovlasá divožienka s výrazným hlasom na novej nahrávke s názvom High As Hope pôsobí krehkejšie než kvety, ktoré drží na obale albumu. Tento symbol sa prelína celou stavbou minimalistických štruktúr. Téma v krehkosti je sila a v osamelosti radosť podporuje náladu v desiatich skladbách, ktoré si za pomoci zopár producentov vystavala ryšavka sama.

Kto pozná posledný album pochopil, že z veľkého „divadelného“ pódia sa speváčka uchýlila za oponu. Hľadá silu v útrobách intímnosti. Už prvý singel Sky Full Of Song si vystačil s hudobnou jednoduchosťou. Zato song o krásne, romantike a smrti Hunger patrí medzi to najlepšie, čo kedy táto skupina vydala.

Florence and The Machine – Sky Full Of Song

K tomuto najlepšiemu sa ďalej môžu pripojiť skladby ako Patricia, 100 Years, The End Of Love a Big God. Nie je to však hudba, ktorá hýbe náladou poslucháča, ale samotný hlas speváčky. V jednej chvíli je jej vokál ako jemná nitka, ktorá sa o chvíľu premení na rozzúrenú rieku pričom je stále pevný ako skala.

Florence and The Machine – The End Of Love

Na niekoho môže pôsobiť, že Florence Welch bez tragédie a barokového prejavu pôsobí nudne a všeobecne. Opak je však pravdou. Osobný rast, úprimná sebaštúdia a pravdivá sebareflexia ju len približuje bližšie k vlastnému univerzu.  

VYBERÁME

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.

Martin Chrobák a John Prine

Pesničkár Martin Chrobák nakrútil videoklip k skladbe Na konci leta – coververzia Summer´s End od nedávno zosnulého amerického hudobníka Johna Prinea – ktorá...