8.6 C
Slovakia
piatok, 25 septembra, 2020
Home Recenzie Manntra – Horizont

Manntra – Horizont

| Autor: yka 

Anglicko, Amerika, Nemecko alebo Francúzsko. Už sme si zvykli, že väčšina dobrých kapiel pochádza najmä z týchto krajín.

Istotne v tom veľkú úlohu zohráva aj sila tunajšieho trhu. No ten kto chce, nájde niečo zaujímavé aj mimo toľko preferovaných štátov. A presne táto situácia vzniká aj pri kapele Manntra, ktorá pochádza z Chorvátska a do sveta hudby prináša rock s prvkami numetalu.

Od trojice stálych členov je sympatické, že nechcú nasilu preraziť naspievaním svojich skladieb v angličtine, ale zostávajú verní svojmu jazyku. To im dodáva punc výnimočnosti a prináša nám kúsok exotiky, ktorou si potrebujeme vylepšiť chuť po opakovane servírovaných novinkách.

Mantra – Horizont

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=F35QJ8LmxW4′]

 

Album Horizont, ktorý vyšiel na konci novembra, je v podstate ich prvotinou. Medzi fanúšikov sa doteraz dostalo iba CD s pilotným singlom, ktorý sa neskôr objavil aj na aktuálnej novinke. Ak si pustíte nejaký album, hlavnú úlohu zohráva prvá skladba, podľa ktorej usúdite, či sa ho oplatí dopočúvať dokonca, alebo len popreskakovať rýchlo zopár piesní.

V prípade Gorki San jednoznačne platí prvé pravidlo. Hudba, ktorá osloví najmä milovníkov silných gitár v spojení so silnými vokálmi, vás prinúti udržať pozornosť už od samého začiatku. A verte tomu, že ani počas jednej z desiatich piesní nepoľavíte, pretože vás čaká jazda chytľavými cestičkami pošpinenými kúskom temna, tajomnosti a prekvapení.

Mantra – Kiša

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=DR0itsGvO44′]

 

Skladby nemajú dlhú minutáž, neskĺznu do rutiny, ktorá vás po chvíľke začne aj tak nudiť. Medzi najsilnejšie songy patrí už spomínaná Kiša, v ktorej cítiť aj podmaz v podobe etno prvkov, ktoré sú hitom v aktuálnej hudbe. Súčasťou viacerých piesní je aj harmonika, ktorá znie v spojení s gitarami a bubnami dokonalo a dodáva ich hudbe punc jedinečnosti. Balkanska je zase príjemne osviežená ženskými vokálmi, ktoré jej dodávajú éterickú iskru.

Časť albumu sa dá prirovnať k melodickejším častiam tvorby Linkin Park. V prípade Manntru však nepríde prestriedanie s rapovými partmi, ale naopak pritvrdenie, ktoré im dodáva ešte viac energie a šteklivosti. Nádherne to vidieť napríklad v albumovej osmičke Horizont. Sympatickým krokom je aj možnosť stiahnuť si album tejto skupiny zadarmo, prostredníctvom eshopu na ich oficiálnej stránke. Ak sa vám ich hudba zapáči, môžete im potom poslať vami zvolený príspevok. Tak smelo do toho, nechajte sa zlákať chorvátskym rockom a nezabudnite to potom prejaviť finančným poďakovaním. Chlapci si to istotne zaslúžia!

Tracklist:

1. Gorki San

2.  Manntra

3. Balkanska

4. Vjeruj Ponizno

5. Na Svijetlu

6. Ki + ía

7. Nebitna

8. Horizont

9. Monstrumi 

VYBERÁME

Nový odraz slávnej kalifornskej hippie éry – Hello Forever

Art popová kalifornská sedmička Hello Forever s ležérnym odkazom voči slávnej ére západného psychedelického pobrežia vydáva svoj debut Off Off On, z ktorého dáva...

Sodom sa pripomínajú s novým albumom

Nemecká metalová legenda Sodom pripravuje vydanie svojho šestnásteho albumu Genesis XIX (label Entertainment One) na 27. novembra.

Hviezdny sideman Randall Bramblett s ďalším štúdiovým zárezom

Americký saxofonista a klávesista Randall Bramblett zverejnil prvú skladbu z pripravovanej dosky Pine Needle Fire. https://www.youtube.com/watch?v=68NQpHlLs9Y&list=PLe-WQQHddpPNxLQ5mopl_Ldg-g98k3Nv9&ab_channel=NewWestRecords

Tom Joshua a jeho debut Undergrowth

Mladý pesničkár Tom Joshua debutuje so svojím chytľavým pesničkárstvom na doske Undergrowth. https://www.youtube.com/watch?v=J4x_bDAXoDk&ab_channel=TomJoshua

Živé umenie pokračuje v A4-ke s koncertmi Radian, Wiedermann a мʌvʌ

Rakúska akvizícia Radian z prestížneho hudobného vydavateľstva Thrill Jockey zahrá už zajtra večer v A4-ke spolu so slovenským skladateľom Matúšom Wiedermannom a pesničkárskym projektom мʌvʌ.