8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDMark Knopfler - Privateering
spot_img

Mark Knopfler – Privateering

Mark Knopfler - Privateering
Mark Knopfler – Privateering

Mark vydal svoj ôsmy štúdiový album, ale aj prvý dvojalbum vo svojej kariére s názvom Privateering. Šesťdesiattri ročný multi-inštrumentalista, no predovšetkým famózny gitarista a zakladateľ kultovej kapely Dire Straits, sa dostal zo svojim štýlom hry na gitare do top 50 najlepších gitaristov sveta.

Britské ostrovy prekypujú  hlavne indie-rockom, – britpopom a inými podobne zaváňajúcimi štýlmi, ale nezabúdajme na tých tichších hudobníkov, ktorí milujú country, folkblues. Aj keď country je predovšetkým známy v Amerike,UK sú kapely s perkusiami, husľami, banjomšpanielkou alebo  elektrickou gitarou v ruke naozaj na dobrej úrovni, aj vďaka Markovi, ktorý má na tom jednu z najväčších zásluh.

Nový album v základnej verzii obsahuje až dvadsať piesní. Plus si môžete kúpiť Deluxe edition, ktorý obsahuje tretie cd s piatimi bonusmi. Keď sa Vám však aj to zdá málo, tak je tu Super Deluxe edition zo štyrmi cd, kde štvrté obsahuje ďalšie tri piesne. Štyri cd je viac než dosť, no aj napriek tomu je „Privateering“ nadštandardne vyrovnaný.

Mark Knopfler – Dream Of The Drowned Submarine

Každá skladba má svoje miesto a nič sa nevyníma konceptu tohto (v základnej verzii) dvojalbumu. Spojenie akordeónu a huslí plus Markovej gitary a spevu, dáva albumu až nenormálny kľud a feeling. Jemné a precízne prepracované  piesne, sú toho dôkazom. Napríklad Haul Way je typická „Knopflerovka“ obohatená Škótskou kultúrou a rôznymi nástrojmi z tejto krajiny.

Mark Knopfler – Hill Farmer’s Blues

Z piesne doslova kypí pohoda. Muzikanti, ktorých si Mark vybral na svoj album, či hovoríme o jeho dlhoročných spolupracovníkoch alebo o „nováčikoch“ sú jedny z najlepších vo svojom obore. Mark znova odviedol veľmi dobrú prácu, jeho nezameniteľný hlas utkvie v ušiach nejedného fanúšika folk-u. Určite stoja za počutie piesne ako Kingdom Of Gold, Haul Away, Dream Of The Drowned Submariner, alebo pieseň s bluesovým nádychom Got To Have Something.

Mark Knopfler – Kingdom of Gold

Tieto piesne, ale aj samozrejme ostatné majú v sebe špecifický kľud. Úplne nám môže byť ukradnuté že Mark pred vydaním albumu zdôrazňoval, že poslucháči budú počuť štýl a prvky jeho kapely Dire Straits. Je to jeden z najlepších, ak nie najlepší country – bluesový album minulého roku.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img