8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDBad Karma Boy - Prekrásny nový svet
spot_img

Bad Karma Boy – Prekrásny nový svet

Bad Karma Boy - Prekrásny nový svet
Bad Karma Boy – Prekrásny nový svet

Po troch rokoch sa vracajú s dlho očakávaným albumom Prekrásny nový svet, na ktorom ukazujú, aké inovácie nastali u nich v kapele.

Prvú zmenu si  poslucháč všimne vo zvuku, ktorý v porovnaní s predošlými dvomi albumami, zachádza viac do elektroniky. Pri prvej piesni Na dne rieky si introdukciou ešte pripomenieme predošlú tvorbu BKB s akustickou linkou. A po nej už v Blízkych brehoch dostaneme plnú ochutnávku ich novo objaveného sveta elektroniky.  Nový album prijal posilnenie vokálu a to klávesáčky Adely Tihlarikovej, ktorej spevácky debut sa nachádza v skladbách sfp (sedíme, fajčíme a pijeme) alebo Utópie. Ďalšia zmena nastala, keď do kapely prišiel basgitarista Alan Prekop z Purist. Výhodne hlavne pre živé koncerty, na ktorých už nemusia púšťať basu z podkladov.

Bad Karma Boy – Na dne rieky

Čo zostalo je poetika v textoch, ktoré dopovedajú príbehy o vzťahoch. Hudobníci sa nesnažia umelo riešiť problémy a nezachádzajú do vecí a javov im neblízke. Vďaka tomu si kapela Bad Karma Boy vystavala na treťom albume prekrásne nový svet. Stojí za to ho spoznať a objavovať.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img