8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDBONAPARTE - „ Sorry, We´re Open"
spot_img

BONAPARTE – „ Sorry, We´re Open“

BONAPARTE-Sorry-We´re-Open
BONAPARTE-Sorry-We´re-Open

| autor: Iva

Sorry, We´re Open“  je názov v poradí tretieho album berlínskej indie-punkovej kapely BONAPARTE, ktorej lídrom je švédska cirkusantská postavička – Tobias Jundt, ktorý ako jediný stály člen kapely  spolupracuje  s približne ďalšími 20 umelcami –  jeho „hedonististickou armádou“.

Album vyšiel  len nedávno a i keď je v poradí už tretí, ide o prvý štúdiový album (by WM Germany). Predošlé dosky „Too much“ (2008) a „My Horse Like You“ (2010) boli nahrávané v pohodlí spevákovho domova na laptope. Nový album je síce nahrávaný profesionálne, ale tak ako tie  predošlé, i on si ponecháva charakter „trash-cirkusantského“ charakteru, kde dochádza k mixovaniu žánrov ako indie, punk, elektro, rock. Nájdeme tu aj prvky blues a hip-hopu. Na albume sa nachádza 15 krátkych „textovo primitívnych“ trackov, ktoré okrem hudobného umenia stáleho a nestálych členov kapely, oživuje hosťovanie hip-hopovej kapely Deichkind a berlínsky DJ Housemeister. Celým albumom prevláda extrémne rytmická, tanečná atmosféra, ktorú charakterizuje nedefinovateľný multikultúrny sound, ako už avizujú samotné názvy songov.

 Bonaparte – Quarantine

Bonaparte je jednoznačne kapela, ktorú treba vidieť na živom koncerte. Energický, väčšinou zamaskovaný spevák, na čele svojej cirkusantskej armády sa už takto predviedol nie len na tour v Európe, ale aj na Novom Zélande, Rusku, či Maroku. V súčasnosti kapela koncertuje v domácom Nemecku a treba dúfať, že sa čoskoro objaví aj v našom okolí a predvedie svoje koncertné umenie, ktoré samotný líder Tobias Jundt označuje hlavne za FUN! Takže, ak ste zvedaví, ako znie trash-punkový cirkus v podaní BONAPARTE, nech sa páči…

Tracklist:

 1. „When the Ship Is Thinking“
 2. „Quarantine“
 3. „Sorry We’re Open“
 4. „C’est à moi qu’tu parles?“
 5. „40°42’48.46 N 73°58’18.38 W“
 6. „Point & Shoot“
 7. „A Little Braindead“
 8. „Mañana Forever“
 9. „Alles schon gesehen“
 10. „53°32’26.81 N 09°58’47.28 E“
 11. „Quick Fix“
 12. „High Heels to Hell“
 13. „In the Breaks“
 14. „40°51’42.94 S 173°00’46.63 W“
 15. „Bonahula“
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img