8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDDie Pretty – Beyond Fate
spot_img

Die Pretty – Beyond Fate

Die Pretty – Beyond Fate
Die Pretty – Beyond Fate

| Autor: YKA

Alternatívna americká punková kapela odrážajúca aktuálne nálady newyorskej punkovej scény. Tak znie krátka charakteristika tohto zoskupenia, ktorá vo vás možno vyvoláva zmiešané pocity. Vyčistite si však hlavu od predsudkov, nechajte za sebou predstavu kapelky pozostávajúcej z rozmaznaných frackov z bohatých rodiniek a vložte CD do prehrávača.

Hneď prvá skladba Voices vám dovolí zbaviť sa rozpakov a naplno sa nechať pohltiť až prekvapivo chytľavej muzičke

Die PrettyVoices

Ak hľadáte mlado znejúci punk stojaci na pevných základoch starej školy, tak presne takúto zmes vám poskytne prvotina skupiny Die Pretty. Chytľavé spojenie dravých gitarových riffov s rytmickou časťou ich hudby, no najmä éterického hlasu frontmanky Sarah Orloff sa postupne prelínajú prvou tretinou albumu, ktorá jednoznačne patrí medzi jeho najsilnejšie stránky a istotne prinesie ešte aj ďalšie hitovky. Potvrdzuje to aj albumová dvojka Medicated Nation, ktorá sa stala pilotným singlom a bol k nej natočený aj ich prvý videoklip.

 Die Pretty – Medicated Nation

Kritická časť prichádza približne v druhej tretine, od skladby My Own Mind, keď album na chvíľku stráca iskru a prechádzate trošku rutinnou jazdou, počas ktorej budete mať pocit, že sa všetky refrény akosi opakujú a príliš podobajú. Zrejme je to daň z vysokého počtu piesní, ktoré skupina nominovala do konečnej verzie Beyond Fate. Možno by stálo za to zamerať sa na zúženie výberu a dôslednejšie vypracovanie každého ich detailu. Do hry ich našťastie vracia opäť koniec albumu, keď vás všetko počnúc Paint It Red dvíha zo stoličiek.

Energia, ktorá sa ukázala pri prvých skladbách sa zrazu hlasnejšie ozýva o slovo a ukazuje Die Pretty z ich lepšej stránky, vďaka ktorej sa im podarilo presvedčiť už toľko domácich fanúšikov. Ak si dávate otázku, či je na takúto punkovú smršť pripravený aj európsky poslucháč, odpovedáme za vás smelým „áno“. S ich hudbou totiž do našich končín prichádza niečo, čo nám tu chýba a vychádza z koreňov, ktoré nám stále ponúkajú niečo neopočúvané, po čom tak zúfalo bažíme. Silu jednotlivých skladieb vždy preveria až live vystúpenia, ktoré odkryjú to, čo zostáva zahalené pod rúškom tajomstva šikovných štúdiových škriatkov. Zdá sa, že energiu sršiacu z newyorskej novinky nemôže nič pokaziť.

Ak by sa vám teda niekedy v budúcnosti naskytla tá možnosť, nepochybne si ich vystúpenie nenechajte ujsť. Aspoň za poskytnutie jednej šanci to bude určite stáť. Mimochodom, hlas charizmatickej speváčky sa intenzívne podobá spevu Gwen Stefani z čias jej pôsobenia v No Doubt a tak trošku vás núti hľadať prepojenie medzi ich štýlmi. Pri deficite výrazných žien s mikrofónom v ruke a silnými hudobníkmi za ich chrbtom, to bude nepochybne ďalší výrazný bonus americkej punkovej scény.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img