8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDDuźy Jack – Uczucia
spot_img

Duźy Jack – Uczucia

Duźy Jack – Uczucia
Duźy Jack – Uczucia

Nápady, ktoré prinášajú by pokojne mohli roztiahnuť na dlhšiu časovú plochu. Poľskí muzikanti sa však rozhodli vtesnať intenzitu, s ktorou pracujú, do albumu, ktorý vás nenechá ani na chvíľku vydýchnuť.

Nahrali krátky album, v dvadsiatich troch minútach povedali všetko podstatné zo svojej hudby. Piesne sú stručné a ich razantnosť sa pohybuje niekde medzi post hardcorom a noise. Na niektorých miestach sa poslucháči nostalgicky rozpamätajú na Dead Kennedys, inokedy intuitívne sa obrátia na vplyv kapiel typu Wolf Eyes.

Duźy Jack – Secretly Straight

Niekto by mohol namietať, že v takej krátkej minutáži sa nápady stihnú iba načrtnúť, no nie naplno rozvinúť. Skepticizmus nie je na mieste a kvarteto hudobníkov ho zmetie rýchlymi gitarovými riffmi, ktoré sa začínajú budovať už v šumoch a ruchoch, a frenetickou rytmikou. Tá výbušnosť súvisí aj s tým, že kapela bola v stave hibernácie a po dlhšej prestávke nahrala hneď album. Pretlak nápadov sa v nich nahromadil, no oni ho dokázali ustriehnuť a rozumne navrstviť do siedmich skladieb. Vznikol zaujímavý album, o ktorom sa poľskí novinári vyjadrili, že ide o najlepších dvadsaťtri minút, ktoré ste mohli prežiť a objaviť na území rieky Visly.

Duźy Jack – Magnum

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img