8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDBeirut - Gallipoli
spot_img

Beirut – Gallipoli

Beirut - Gallipoli
Beirut – Gallipoli

Multiinštrumentalista Zach Condon a jeho projekt Beirut kombinujúci prvky indi-rocku a world music vydal na začiatku februára 2019 nový album s názvom talianskeho mestečka Gallipoli.

Ako býva pri projekte Beirut zvykom inšpirácie získava na miestach, ktoré reálne navštívil. Práve v talianskom mestečku Gallipoli ho uchvátila miestna dedinská dychovka a tak v titulnej skladbe možno počuť samotného tvorcu hrať na Farfisa organ.

Album obsahuje dvanásť skladieb so širokým spektrom hudobných nástrojov ako je napríklad Rhodes piano, Hammond organ, pump organ, ukulele, perkusie, trúbky, rôzne typy syntetizátorov, zvony a trombón. Už na prvé počutie sa jednotlivé zvuky predierajú hlboko pod kožu a tvoria spoločne cestu do sveta sentimentálnej melanchólie stredomorského folklóru.

Beirut – Gallipoli

Oddychové melódie podporené ľahkým charizmatickým hlasom hlavného protagonistu vystriedajú počas prehrávania tri kratšie inštrumentálne skladby (On Mainau Island, Corfu a Fin), ktoré poslucháča zavedú ešte viac do atmosféry exotického folklóru. Je zaujímavé s akou ľahkosťou sa prepájajú jednotlivé zvuky z celého sveta a pritom to nie je ani rušivé.

Malebnosť nahrávky z mestečka Gallipoli spočíva v jej zvodnej melodickosti, vokálnej a expresívnej brilantnosti, ktorá sa dotýka poslucháčovho srdca. Aj zvuky malého mesta tvoria nakoniec veľký svet.

Beirut – Corfu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img