8.6 C
Slovakia
utorok, 27 októbra, 2020
Home Recenzie Beirut - Gallipoli

Beirut – Gallipoli

Beirut - Gallipoli
Beirut – Gallipoli

Multiinštrumentalista Zach Condon a jeho projekt Beirut kombinujúci prvky indi-rocku a world music vydal na začiatku februára 2019 nový album s názvom talianskeho mestečka Gallipoli.

Ako býva pri projekte Beirut zvykom inšpirácie získava na miestach, ktoré reálne navštívil. Práve v talianskom mestečku Gallipoli ho uchvátila miestna dedinská dychovka a tak v titulnej skladbe možno počuť samotného tvorcu hrať na Farfisa organ.

Album obsahuje dvanásť skladieb so širokým spektrom hudobných nástrojov ako je napríklad Rhodes piano, Hammond organ, pump organ, ukulele, perkusie, trúbky, rôzne typy syntetizátorov, zvony a trombón. Už na prvé počutie sa jednotlivé zvuky predierajú hlboko pod kožu a tvoria spoločne cestu do sveta sentimentálnej melanchólie stredomorského folklóru.

Beirut – Gallipoli

Oddychové melódie podporené ľahkým charizmatickým hlasom hlavného protagonistu vystriedajú počas prehrávania tri kratšie inštrumentálne skladby (On Mainau Island, Corfu a Fin), ktoré poslucháča zavedú ešte viac do atmosféry exotického folklóru. Je zaujímavé s akou ľahkosťou sa prepájajú jednotlivé zvuky z celého sveta a pritom to nie je ani rušivé.

Malebnosť nahrávky z mestečka Gallipoli spočíva v jej zvodnej melodickosti, vokálnej a expresívnej brilantnosti, ktorá sa dotýka poslucháčovho srdca. Aj zvuky malého mesta tvoria nakoniec veľký svet.

Beirut – Corfu

VYBERÁME

Psychedelický sludge metal The White Swan

Hutný a ťažký zvuk sludge metalu s psychedelickým vokálom charakterizuje najnovšie EP Nocturnal Transmission od kanadského tria The White Swan.

Nový šéfdirigent Slovenskej filharmónie chce dať väčší priestor prezentácii tvorby slovenských aj ruských skladateľov

Piatkový večer 23. októbra 2020 patril slávnostnému koncertu Slovenskej filharmónie. Jeho živý prenos z Koncertnej siene mohli diváci...

Stroon – Songs of Concealed Amplitude

Ucelený opus s titulom Songs of Amplitude je cestou v časových dráhach. Oficiálne bol, z vlastnej iniciatívy skladateľa a multiinštrumentalistu Dalibora Kociana alias Stroona, vydaný...

John Bence – láska a závislosť

John Bence je britský skladateľ a producent, ktorý 13. novembra vydáva album Love, na ktorom sa nachádzajú klavírne meditácie, ako odpoveď na autorovu...

Yatra necháva ožívať starodávne rituály

Tajomné starodávne rituály a príbehy z germánskej mytológie necháva ožívať americké sludge / doom metalové trio Yatra – najnovšie na ich tretej...