8.6 C
Slovakia
sobota, 15 júna, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDGHOSTPOET – Dark Days + Canapés
spot_img

GHOSTPOET – Dark Days + Canapés

GHOSTPOET – Dark Days + Canapés
GHOSTPOET – Dark Days + Canapés

Štvrtá nahrávka britského hudobníka Ghostpoet prináša prostredníctvom textového a hudobného spracovania trpký a pochmúrny realizmus posledných rokov.

Celým albumom sa nesie kombinovaná tvrdá elektronika s ostrým trip hopom. Pozitívne doplnkové hlasy sú v kontraste s ničivou náladou pevného a rázneho prejavu hudobníka. Skvelý dusivý charakter ponúka song Trouble + Me, ktorý možno považovať spolu s Freakshow, Dopamine If I Do a LiveLeave, za skvosty albumu. Pri počúvaní albumu sa môže poslucháč ocitnúť na pomedzí  vnútorného sebazničenia a pozitívneho deštruktívneho oživenia. Hudobník albumom vyjadruje vzťah k politike, avšak nie k tej globálnej, ale osobnej.  Každé autorovo slovo a zvuk ponúka vysvetlenie, prečo to tak je. Začo bojovať a začo to krviprelievanie, pýta sa hudobník a analyzuje to v drásavej skladby Karoshi.

Ghostpoet – Trouble + Me

Nahrávku má pod palcom Ghostpoet, civilným menom Obaro Ejimiwe, ktorý si prizval ako ďalšieho hlavného producenta Lea Abrahamsa (Brian Eno, Wild Beasts, Regina Spektor), sláčikové kvarteto a niekoľkých vokalistov (vrátane Charlotte Hatherley). V songu Woe Is Mee sa spojil s Daddym G a vznikla, tak spolupráca, ktorá pripomína klasické trip hopové aranžmán skupiny Massive Attack.

Ghostpoet – Woe Is Meee

Ghostpoet pretavil svoju živú nočnú moru do textov a hudby. Jeho zmätený duch, osobné a spoločenské zničenie tohto sveta otvorilo cestu pre vznik temnej a  zaujímavej nahrávky vo svojom žánri.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img