8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDJanelle Monáe - Dirty Computer
spot_img

Janelle Monáe – Dirty Computer

Janelle Monáe - Dirty Computer
Janelle Monáe – Dirty Computer

Americká speváčka, ktorá každé svoje hudobné dielo dovádza k dokonalosti, pokračuje v koncepčnom móde príbehu Metropolis, ktorý sa začal okolo roku 2007.

Témy, ktoré reagujú na aktuálne udalosti a problémy všetkých ľudí, speváčka skúmala a zbierala posledných desať rokov pred jej produkciou. Janelle je teraz menej androidová a viac ženská, čo sa odráža na autenticite nahrávky. Svoju ženskosť pretavila ako poctu všetkým ženám a celému spektru sexuálnej identity. Album môžeme rozdeliť na tri hlavné okruhy: Zúčtovanie, Oslava a Rekultivácia.

Janelle Monáe feat Brian Wilson – Dirty Computer

Pri tejto nahrávke naozaj nemá cenu vypichnúť najlepšie skladby. Bol by hriech, keby sme ju chceli roztrieštiť na tie lepšie songy a vatu. V tomto prípade by to nemalo žiadny význam, jediný význam je si ju celú vypočuť aj s podporným audiovizuálnym filmom. Album sprevádza takmer päťdesiatminútový filmový videoprojekt. Takto vizuálne podporené dielo dnes už nie je žiadnou novinkou. Lenže, ak sa hovorí o Janelle Monáe, nemôžeme nič iné len s údivom hltať všetko, čo nám je predkladané.

Janelle Monáe – Crazy, Classic, Life

Dirty Computer je míľnikom v hudobnom svete a rovnako bláznivá road sci-fi nahrávka, ako samotná stvoriteľka tohto umeleckého diela.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img