8.6 C
Slovakia
utorok, 22 septembra, 2020
Home Recenzie Safety First Gonzales: Born to Fight

Safety First Gonzales: Born to Fight

|autor: Stanislav Šimčík

Povypočutí prvej polminúty albumu Born to Fight od punkrockerov Safety First Gonzales mi hneď napadlo, že určite ide o nejakú kapelu pochádzajúcu z okolia amerického Bostonu. O to väčšie bolo prekvapenie keď som sa o nich dočítal, že ide partiu Nemcov. Pekná vizitka…- hrať bostonský punk niekde medzi štítmi Álp.

Posledný album Born To Fight je ich už 3. albumom v diskografii,ktorý stihli punkeri nahrať od roku 2003 a prvým, ktorý vyšiel na nemeckom labely I Hate People. Majú čo ponúknuť poslucháčovi?

Safety First Gonzales už v prvej minúte udávajú rýchle tempo a s nasledujúcimi skladbami sa ho dobrovoľne nechcú vzdať. Napriek tomu, že ide o punk, na nahrávke sa nájdu aj vydarené pokusy o gitarové sóla. Nečakajte však žiadne experimenty alebo pokusy o prehnanú virtuozitu.

Safety First Gonzales – Mothers cry

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=OOWeK_6WAGU’]

 
Kapela počas svojej existencie stihla absolvovať už zopár turné a tak sa zohratosť prejavuje aj tu. Hudobne sa album nesie v odkaze spomínaného bostonského punku, ktorí reprezentujú takí velikáni ako sú Dropkick Murphys alebo The Streetdogs. Melodický streetpunk sa tu mieša s írskymi ľudovými motívmi, pričom výsledok rozhodne nieje trápny plagiát. Keby nebolo internetu tak žijem v tom, že ide o kamarátov alebo bratrancov hudobníkov zo zmienených zoskupení.

Úvodná Heart, Blood and Soul, 399, Mothers Cry, Until I Die sú napriek vyrovnananosti albumu akýmisi hitmi, ktoré by nemali chýbať na bilancujúcej výberovke zoskupenia  o niekoľko rokov.

Safety First Gonzales – Heart, Blood and Soul

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=Ct1tF2-VHhc’]

 

Naspäť však do prítomnosti. V prípade Born To fight určite nejde o prelomovú dosku, ktorá by mala lámať históriu punku. Je to však doska, ktorá nenudí a baví aj po niekoľkých vypočutiach. Navyše v prípade, že Safety First Gonzales vystúpia niekde na východe našej krajiny, môžu so mnou rátať v hľadisku.

Hodnotenie: 4/5

 Tracklist:

 • 01. “Heart, Blood and Soul”
 • 02. ” Shake It”
 •  03. “Born to Fight”
 • 04. “399”
 • 05. “A Trouble Heat and A Broken Nose”
 • 06. “Give Guidance”
 • 07. “Never Again”
 • 08. “Mothers Cry”
 • 09. “Long Gone”
 • 10. “Until I Die”
 • 11. “Make It Right”
 • 12. “The Road” 

 

VYBERÁME

Bratislavská noc komornej hudby na Konvergenciách 2020

V bratislavskom Design Factory sa dnes od 17:00 uskutoční tradičná Bratislavská noc komornej hudby, na ktorej zaznejú v...

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.