8.6 C
Slovakia
piatok, 19 septembra, 2025
spot_img
ÚvodRecenzieThe Hives – The Hives Forever Forever The Hives
spot_img

The Hives – The Hives Forever Forever The Hives

Švédska úderka The Hives vydáva koncom leta siedmy štúdiový album The Hives Forever Forever The Hives. Ani po vyše dvoch dekádach na scéne nestráca skupina na sile a energii a svojim fanúšikom ponúka ďalšiu dávku svojho svojského zvuku.

Skupina The Hives oznámila vydanie albumu prvého apríla a aby ohlásenie nevyzeralo ako žart,  pridali k nemu hneď prvý singel Enough Is Enough. Úderná, energická skladba s charakteristickou atmosférou na hrane agresie je presne tou skladbou, ktorá sa od The Hives očakáva. Pilotný singel skupina už stihla niekoľkokrát odohrať aj naživo a nie je prekvapujúce, že bez problému zapadá medzi najväčšie hity.

Druhým singlom sa stala skladba Paint A Picture. Nádych britského punku z prelomu šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov robia zo skladby jednu z najlepších na albume. V o niečo pochmúrnejšej nálade sa nesie tretí singel Legalize Living, čo ale na jeho kvalite nijak neuberá.

Poslednou ochutnávkou pred vydaním albumu sa stala rovnomenná a až nezvyčajne pozitívna The Hives Forever Forever The Hives. Skupina vybrala štvoricu mimoriadne vydarených skladieb, ktoré výborne skracovali čakanie na albumovú novinku.

Vedľa silných singlov ale nezaostáva ani zostatok albumu. Na albume nájdeme výborne fungujúcu štvoricu úderných skladieb Hooray Hooray Hooray, Bad Call, O.C.D.O.D. a Born A Rebel.

Tú dopĺňa o niečo jemnejšia, v prípade The Hives je potrebné brať toto slovo s veľkou rezervou, trojica skladieb Roll Out The Red Carpet, Path Of Most Resistance a They Can’t Hear The Music, ktorá je jednou z najlepších položiek na albume.

Ani jedna zo skladieb sa nedá označiť za nevydarenú a každá sa svojou kvalitou rovná singlom. Skladby spoločne tvoria album, ktorý vo svojej podstate nemá slabé miesto a fanúšikom skupiny dáva presne to, čo od The Hives očakávali.

Skupina nahrávala album v štúdiu Riksmixningsverket, ktoré patrí Benny Anderssonovi z ABBA a v štokholskom štúdiu YEAR0001. Na produkcii sa podieľali Pelle Gunnerfeldt, Mike D z Beastie Boys a Josh Homme z Queens Of The Stone Age.

Po comebackovom albume The Death Of Randy Fitzsimmons bolo otázne, či The Hives prekonajú alebo sa aspoň vyrovnajú novým materiálom jeho kvalite. Či bude predchodca čerstvého albumu prekonaný, ukáže čas a hlavne živé vystúpenia ale v tomto momente sú si albumy prinajmenšom vyrovnané.

„The Hives našli štýl, s ktorým sa už od svojich začiatkov dostali na vrchol a tak nemajú potrebu ho nejak výrazne meniť. Dôkazom toho je aj aktuálna nahrávka, ktorá rozhodne stojí za vypočutie.“

The Hives Forever Forever The Hives je albumom, ktorý drží pokope, nenudí, prináša so sebou množstvo výborných riffov a refrénov, dravosť a jedinečnú energiu. Niekto by samozrejme mohol povedať, že sa skupina tak trochu opakuje.

Na druhú stranu si The Hives našli štýl, s ktorým sa už od svojich začiatkov dostali na vrchol a tak nemajú potrebu ho nejak výrazne meniť. Dôkazom toho je aj aktuálna nahrávka, ktorá rozhodne stojí za vypočutie.

spot_img
Predchádzajúci článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img