8.6 C
Slovakia
piatok, 18 septembra, 2020
Home Recenzie Tolstoys - Botanika

Tolstoys – Botanika

 

Všetko to začalo jednou piesňou pre projekt Ely Tolstovej. Z nej sa rozvinula úspešná formácia Tolstoys a úspešný debut Botanika.

Na estetike si členovia veľmi zakladajú, ako prvé si človek všimne ich pastelovo farebný album. Záležať si dávajú na vlastnom výzore a oblečení, rovnako aj na vyzdobenom javisku.  Každú zo svojich desiatich piesni na albume spravili inak, takže album nie je pestrý len na obálke ale aj zvukovo.

Presne tak si dávajú záležať aj na výsledku, ktorý vyjde zo štúdia. Nezvyčajná formácia akustických a elektrických nástrojov vytvára uchu príjemne melódie dream-popu. Základom ich hudby je klavír alebo syntentizátor, basová gitara, husle a kontrabas. K autentickému zvuku prispieva aj to že si produkovali album sami. Výsledkom je skoro štyridsať minútový zážitok, na ktorý môžeme hrdo povedať, že bol vytvorený na Slovensku. No aj napriek tomu niektoré piesne prehovoria angličtinou na širšie publikum.

Tolstoys – Agapé

Nestrieda sa len jazyk v textoch, ale aj emócie, keď niektoré piesne sú jemné a pomalé s hebkým hlasom Tolstovej, pokojne by ich mohli spievať rodičia ako uspávanku svojim deťom, v iných zase dominujú bicie (Diamon Coat) ako jemný náznak drum ‘n’ bassu.

Tolstoys – Nice Song

Album Botanika vás vtiahne do krásneho sveta melanchólie a pestrosti, ktorá nám spríjemňuje všetky tie všedné dni. A jeho ľahkosť je presne to, čo nielen naša hudobná scéna, potrebuje.

VYBERÁME

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.

Martin Chrobák a John Prine

Pesničkár Martin Chrobák nakrútil videoklip k skladbe Na konci leta – coververzia Summer´s End od nedávno zosnulého amerického hudobníka Johna Prinea – ktorá...