8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyNetreba slová, stačí hudba (God Is An Astronaut - report)
spot_img

Netreba slová, stačí hudba (God Is An Astronaut – report)

God Is An Astronaut, The Ills, 15.3.2012 – KC Dunaj
Vo štvrtok bolo v KC Dunaj dusno. Hudobné dusno, ktoré v človeku vyvolávalo pocity akékoľvek, len nie nepríjemné. S veľkou noblesou sa v hlavnom meste predstavili írski páni God Is An Astronaut a nemalou čiastkou prispeli slovenskí The Ills. Po koncerte som mala zaslúžený hudobný úpal.

Myslím, že The Ills netreba domácim fanúšikom predstavovať. Zástupcov slovenského shoegaze v ostatnom čase zamestnávala hlavne práca na očakávanom druhom albume. Práve bratislavský koncert slúžil ako previerka nových vecí, ktoré zneli skvele a zožali veľký ohlas. Illsáci sa na pomyselnej hudobnej  priečke posunuli  o úroveň vyššie a ich koncert sa nedá hodnotiť inak ako opäť skvelý a nemajte pocit zo znudenej chvály.

Žánrovo príbuzných, o niečo starších a hudobne vyzretejších God Is An Astronaut si prišla do KC Dunaj pozrieť úctyhodná vzorka prevažne mladých ľudí, v niektorých prípadoch ochotných precestovať stovky kilákov a dopriať si orgazmický hudobný zážitok.

God Is An Astronaut sú na scéne 10 rokov a práve pri tejto príležitosti momentálne koncertujú a žnú úspechy ich doterajších nahrávok. Ich štúdiové verzie sú „ľahkým“  odvarom v porovnaní so živým prevedením, ktoré rozhýbali v kolenách aj najzarytejších postávačov a súdiac podľa výkrikov, bozkov a objatí, bratislavské publikum naozaj obšťastnili.

Počas silnej hodinky sprevádzanej astronomickými vizualizáciami vypúšťala štvorica Írov spoza pary spočiatku melancholické melódie, ktoré v ďalšom momente vygradovali do dynamických súzvukov. Na setliste boli zastúpené veci z celej tvorby kapely, nechýbali From Dust to the Beyond , Echoes, Route 666, All Is Violent, All Is Bright, i Fire Flies and Empty Skies. Post-rock má mnoho podôb, God Is An Astronaut poodhalili tú vesmírnu.

Za fotky ďakujem Martine Mlčúchovej, celý fotoreport si môžete pozrieť na jej Flickeri alebo Blogspote a je aj na Facebooku.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img