8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
ÚvodČlánkyWorkshop Ako správne ozvučiť II.
spot_img

Workshop Ako správne ozvučiť II.

MMC sa ako kultúrny priestor chce zapájať aj do vzdelávacích aktivít a využiť pritom svoje priestory, personál aj know how. Dňa 17. septembra od 16:00 pripravujeme druhé pokračovanie zvukárskeho workshopu „Ako správne ozvučiť“, v ktorom sa záujemcovia naučia, ako pracovať s technickým riderom kapiel, káblovať pódium a nastavovať všetky parametre, aby bol výsledný zvuk pripravený na koncertnú prezentáciu.

Práca s ozvučením koncertov nie je iba technická záležitosť, lebo záujemcovia o túto technicky pridruženú profesiu musia aktívne pristupovať aj k reflexii interpretačného umenia – pochopiť celý rad interpretačných záležitostí, vedieť ozvučiť jednotlivé nástroje, pridať im rozličné efekty, vedieť pracovať s koncertným priestorom, ako aj s konkrétnym technickým riderom, no taktiež citlivo vnímať potreby samotných umelcov v afektívnom prenose na publikum.

To všetko pod lektorským výkladom a odborným dozorom dvorného zvukára jedného z najrenomovanejších bratislavských klubov MMC a zvukového majstra Viliama Štrbu, ktorý im ukáže praktické ukážky pri ozvučovaní živej kapely.

Pre záujemcov workshopu bude pripravená kapela INTREPID – Metallica Revival Band. Spoločne so zvukovým majstrom budú môcť ozvučiť k ich večernému koncertu. Reportáž z prvého workshopu.

Workshop je určený pre:

– študent elektrotechniky

– študent v obore zvukový inžinier

– hudobník s kumulovanou funkciou zvukár

– nadšencov v tvorbe výsledného zvuku na podujatiach aj v štúdiu

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img