8.6 C
Slovakia
nedeľa, 20 septembra, 2020
Home Recenzie Joe Cocker- Fire it up

Joe Cocker- Fire it up

1352847461_joe_cocker_-_fire_it_up| autor: Tomáš Štancel

68 ročný rodák zo Sheffieldu, ktorý žije už dlhší čas za veľkou mlákou vydal svoj dvadsiaty druhý album, ktorý nesie názov Fire It Up.

Žánrovo veľmi rozmanitý album si zároveň drží status 100%-ho celku. Dokonca by som si neodpustil poznámku, že je to jeden z najlepších albumov, ktoré John Robert Cocker nahral. Nezameniteľný feeling v každej piesni je naozaj veľkou ukážkou, čo sa v tomto starom pánovi nachádza.

 

Joe Cocker – FIre It Up

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=BNy69vKqdTs’]


 

Perfektný hlas a melódie ktoré odznievajú tak jednoducho, ako keby ich sypal z rukáva, sa zaprieť nedajú. Za pozornosť stoja určite rýchlejše piesne ako napríklad: Fire It Up, I Come In Peace, alebo pomalé veci ako You Dont Need A Milion Dollars.

Joe Cocker – You Don’t Need A Million Dollars

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=6-kLmX_c9-M’]


 

To je len malý zlomok s perfektne nahraného albumu. Veľkú zásluhu na novinke majú hudobníci ako Ray Parker, Jr., Joel Shearer, Tim Pierce, Tom Bukovac a samozrejme ostatní ktorí sa svojou maličkosťou zaslúžili o finálny zvuk nahrávky.

Zhrnutie? Na jednom albume nájdete Rock and Roll, Blues, Blues-rock, alebo až do Country siahajúca spomínaná You Dont Need A Milion Dollars. A presne ako spieva Joe, netreba nám milión dolárov, nám bude stačiť, keď hudobníci budú vydávať albumy podobnej kvality, ako je Fire It Up.

Hodnotenie: 5/5*

VYBERÁME

Bratislavská noc komornej hudby na Konvergenciách 2020

V bratislavskom Design Factory sa dnes od 17:00 uskutoční tradičná Bratislavská noc komornej hudby, na ktorej zaznejú v...

audio electronics live – Konvergencie 2020

Spojením vážnej a elektronickej hudby sa v Slovenskom rozhlase začína ďalší ročník festivalu komornej hudby Konvergencie – na dnešnom koncerte zaznejú diela od Giovanniho...

Avishai Cohen odstartoval letošní ročník Jazz festu Brno

Brnu známý a oblíbený jeruzalemský rodák Avishai Cohen otevřel letošní zpožděný ročník Jazz festu Brno. Díky pandemii...

Zbigniew Lewandowski – profilový album legendárneho poľského bubeníka

V 80. rokoch Zbigniew Lewandowski, bubeník okrem iného známy aj z kapiel Crash a String Connection, viedol svoje vlastné...

Struny Podzimu dnes otvorí Avishai Cohen na streche Lucerny

Dnešným dvojkoncertom (18:00 a 20:00) izraelského kontrabasistu Avishai Cohena na streche Lucerny sa začína festival Struny Podzimu.