8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDJay Delver - Stop This Thing!
spot_img

Jay Delver – Stop This Thing!

Jay Delver – Stop This Thing!

Hoci spoločný štát už nemáme dobrých dvadsaťpäť rokov, stále medzi Slovákmi a Čechmi pretrvávajú pracovné väzby a priateľské vzťahy. Platí to aj o hudobníkoch.

Akýmsi epicentrom týchto relácií je mesto Brno, v ktorom študuje, pracuje a žije viacero Slovákov. A práve z Brna, z mesta hudby, pochádza kapela Jay Delver, kvinteto hrajúce modernú jazzovú hudbu ovplyvnenú aj ďalšími žánrami.

Hneď na prvé počutie vás zaujme silný groove, nad ktorým sa vznáša soulová harmónia a spoločné vokály. Kapela je predurčená k živému hraniu, a tak namiesto nových piesní nahrali nosnú časť svojej koncertnej podoby a vydali ju pod názvom Stop This Thing!  Ide o koncertný prierez piesní, ktoré obvyklé hrávajú.

Jay Delver – Stop This Thing!

Melódie majú jednoduchú klenutú podobu a jasnú štruktúru. Kapela sa drží hesla nekomplikovať, ale zjednodušovať. Vnútorné napätie plynie v jazzových harmóniách a soulových vokáloch (Just a Dream), ktoré sú najväčšou ozdobou v ich skladbách. Mäkký, podmanivý zvuk je ohýbaný vokálnymi partmi. Občas poslucháča vracia do nostalgických čias (6th Avenue Groove), inokedy (Heathens; Andy’s Song) ukazuje, že takto sa robí súčasný a moderný jazz funk.

Ak chcete zažiť Jay Delver  na vlastné uši, tento live album je dobrým prvým krokom k zoznámeniu sa s ich tvorbou.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img