8.6 C
Slovakia
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyNepoddať sa! - Trivium v MMC
spot_img

Nepoddať sa! – Trivium v MMC

Rozbušku v MMC ako prvá odpálila britská formácia Venom Prison – surová zmes poctivého death metalu pretkaná vlyvmi hardcoru a thrashu.

Naozaj čerstvý zvuk, za ktorý kapela vďačí aj Larisse Stupar, bývalej vokalistke hardcoreových Wold Down. Kapela svoj posledný album „Animus“ vydala pod úspešným labelom Prosthetic records a tiež ho aj v Bratislave poriadne odprezentovala.

Po Venom Prison prišli na rad americkí crossover thrasheri Power Trip. Tempo síce narástlo, ale agresivita utíchla a ľudia si tak mohli, dá sa povedať, vydýchnuť pred samotnými Trivium. Druhá kapela na spoločnej tour mala vo svojom zvuku ešte zreteľnejšie vplyvy hardcoru. Power Trip boli akýmsi mostom medzi brutalitou prvej kapely a nasadením Trivium. Ich tvorba je založená na skočných riffoch zasadených v strednom tempe a myslím, že to bolo to pravé predjedlo pred nadupaným thrashom. Je vidno, že Trivium si pod svoje krídla vybral tématicky zladené kapely, keďže sám headliner obratne kolíše medzi žánrami.

Power Trip – Executioner´s Tax

Trivium začali vo veľkom štýle – nadupaným The Sin And The Sentence – otváračkou z nového albumu, ktorá zaručene okamžite privolala aj opozdilcov z pred klubu. Z Matta Heafyho bolo cítiť dominanciu lídra, ktorá však ale nijak neobmedzovala ostatných členov. Dostatok priestoru v nových skladbách dostal hlavne nový bubeník Alex Hernandez-Bent, ktorý už tak dosť energické skladby doslova nakopal ešte viac. Kombinácia vznetlivých melódií a jeho zamestnaných kopákov tvorila dynamit, ktorý rozmetal väčšinu publika. Ostatní sledovali koncert z tribúny a prišli o poriadny strečing. Pri skladbe The Heart From Your Hate bolo vidno, že Trivium u nás majú slušnú fanúšikovskú základňu – väčšina skandovala refrén a skákala do rytmu.

Američania okrem novších skladieb zahrali aj klasiky ako Betrayer, Throes Of Perdition, alebo Strife. Na záver sa ešte kapela vrátila nie s dvoma, ale so štyrmi ďalšími skladbami, čo je na prídavok dosť, ale kvôli viac ako vďačnému publiku sa im vôbec nedivím. Trvium si lepší záver nemohli vybrať a show ukončili drtivou In Waves, ktorá si od publika vyžiadala posledné štipky energie.

Trivium – Beyond Oblivion

Trivium je spoľahlivá stálica na poli moderného thrashu, popretkávaného vplyvmi metalcoreu. Spoľahlivá preto, pretože sa nepoddala trendom, nepriklonila sa ku coreovému zvuku a zostáva stále sama sebou.

Každým albumom chalani z Floridy potvrdzujú svoju originalitu, ktorá je v žánri ako thrash, čoraz ojedinelejšia. V budúcnosti budeme mať na Slovensku ešte určite možnosť oceniť ich kvality a myslím, že za to môže aj naše energické publikum, pre ktoré sa oplatí vrátiť.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img