8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDLykke Li - So Sad So Sexy
spot_img

Lykke Li – So Sad So Sexy

Lykke Li - So Sad So Sexy
Lykke Li – So Sad So Sexy

Štvrtý album ju posunul do kategórie skúsených interpretiek s vlastným zvukom. Švédska interpretka Lykke Li ukazuje poslucháčovi, že jej nerobí problém byť milovaná aj opustená.

Švédska speváčka ukazuje severský chlad vo vzrušujúcom obale v nahrávke So Sad So Sexy. Smútok nie je prítomný len v názve albumu, ale aj v samotnej stavbe a vo zvuku jednotlivých songov. Nový album prináša menej dream popových pasáží, než sme boli u Lykke Li zvyknutý, ale za to je melanchólia povznášajúca do grandióznejších polôh. Inšpirovala sa v nich zvukom R&B, pričom si stále zachovala svoju nezabudnuteľnú podobu.

Lykke Li – So Sad So Sexy

Tento štýl si pôvabne podmanila a utvorila na svoj obraz. Texty aj hudba sú terapiou prežívanej lásky alebo samoty, na ktorých sa podieľala samotná speváčka s menšou výpomocou iných kolegov – producentov ako Skrillex, Ali Payami, DJ Dahi, T-Minus, Malay, Illangelo a Jonny Coffer. Za zmienku určite stoja skladby Last Piece, Better Alone, Utopia a Two Nights (feat Animé), na ktorej sa podpísal zmieňovaný Skrillex.

Lykke Li – Better Alone

A či už sa speváčka rozhodne byť viac smutná alebo viac sexy, jednoznačne stojí za to si to vypočuť. Každá poloha v jej podaní je podmanivá a to si zaslúži našu pozornosť.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img