8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDThe Pilgrims – It`s Not Pretty
spot_img

The Pilgrims – It`s Not Pretty

The Pilgrims – It`s Not Pretty
The Pilgrims – It`s Not Pretty

| autor: Yka

Recenziu albumu tejto americkej skupiny nemožno začať nijako inak, ako popisom ich vzniku, ktorý nájdete na ich osobnej stránke. Už podľa týchto slov totiž pochopíte, že ide o bandu vtipných chlapíkov, ktorí sa radi na všetko pozerajú s nadhľadom a štipkou irónie. Takže i ich hudba vám bude zrazu pochopiteľnejšia a ľahšie sa vám dostane pod kožu. 

Poďme teda späť do ďaleko-blízkej minulosti, písal sa konkrétne rok 2010, keď sa trojica spolubývajúcich rozhodla urobiť prvú skúšku v špinavej kuchyni ich privátu. Zdá sa, že po garážach sa práve tieto miestnosti stávajú druhým kultovým miestom pre založenie dobrej kapely.

The Pilgrims – Be Alarmed

Mladíci v tom čase nemali dosť peňazí, žiadnu obstojnú prácu na obzore, tak sa rozhodli začať venovať tomu, čo ich bavilo najviac. Prešli dva roky a ich snaha zrazu nebola márna. Verejnosti sa predstavili svojim debutom It`s Not Pretty, ktorý je ako stvorený pre tých, ktorí hľadajú starú dobrú klasiku rockandrollových kapiel šesťdesiatych rokov, šmrncnutú kúskom moderného umenia.

 

The Pilgrims – American Eyes

Našťastie sa nemusíte obávať ničoho zo série mohutne produkovaných garážových kapiel, ktoré v poslednom čase znejú ako naklonované cez jeden kopirák. Žiadna drsná hudba a ukričaný spev bez kúska originality. Namiesto toho sa pripravte na dôvtip v spojení s dobrým nápadom, sršiacou energiou a samozrejme nechýba ani kúsok nadhľadu, vďaka čomu znie ich muzika netuctovo a bude vás nútiť tej lákavej predstavy, aké by to bolo ocitnúť sa priamo na ich koncerte.

The Pilgrims – That Gold

Oponu, spoza ktorej sa na vás vyrúti vlna dychtivej hudby s dráždivo energickými bicími, odhŕňa That Gold. Ľstivo vám najprv podsunie decentnejší pomaly prichádzajúci začiatok, ktorý sa s pribúdajúcim časom premení na silnú kombináciu spevu s gitarovými rifmi, ktorá sa neskôr premietne do celého albumu. Medzi pomalšie skladby patria Be Alarmed alebo nasledujúca Snow Storm, ktoré prinášajú chvíľku upokojenia. Druhá polovica piesní je už energickejšia.

Chuťovkou je záverečná skladba American Eyes, ktorú skupina venovala dievčaťu, ktoré sa staralo o ich domácnosť počas ich malého koncertného turné. Skladba Cool je zase venovaná ich pomyselnému hrdinovi. Má to byť akási lekcia do života, aby sme vždy dotiahli veci, ktorým sme sa začali venovať až do konca a nezanechávali za sebou mnoho otvorených dverí. Glue je zase jednou z najlepších skladieb, najmä čo sa týka výraznej gitarovej časti. Dokopy nám to dáva skvele odvedenú prácu, viac ako sľubnú pre tak mladú kapelu.

The Pilgrims – Glues

Človeku sa až nechce veriť, že títo chalani majú len tesne po dvadsiatke a napriek tomu dokážu znieť tak, ako keby sa venovali hudbe po desiatky rokov. I to je to čaro, ktoré oddeľuje hviezdy od priemerného balastu, ktorý sa nám často ponúka.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img