8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDVictor Wooten – Sword & Stone
spot_img

Victor Wooten – Sword & Stone

Victor Wooten – Sword & Stone
Victor Wooten – Sword & Stone

| autor: Roman Ornst

Ak sa rozhodnete ochutnať nové dielo Victora Wootena, pravdepodobne vás na chvíľu zaskočia hneď prvé tóny charakteristické skôr pre iný žáner, v albume však na tom najsprávnejšom mieste trefne upozorňujú na  jeho celkom špecifický obsah.

Takmer okamžite si pri nečakaných a výrazných zmenách rytmov a štýlov uvedomíte, že koncept tejto platne nebude náhodný, ale vynikajúco premyslený. V tejto súvislosti je nutné spomenúť album Words and Tones, ktorý vznikol ako prvý a jeho obsah je zdrojom pre Sword and Stone, s ktorým boli vydané súčasne ako dual release.

Victor Wooten – Sword & Stone teaser

Všímavejším zrejme neunikla nápadná podobnosť oboch názvov, kde nový odlišný význam vznikol iba presunutím písmena S v každom slove. Táto slovná hračka má naznačiť, že Sword and Stone obsahuje inštrumentálne „cover verzie“ vokálnych skladieb z Words and Tones.

Victor Wooten –  Sword and Stones

http://www.youtube.com/watch?v=jnc4GkZ3i6U

Každý remake štandardne vytiahne už známu skladbu a preladí ju na pocity a nálady nového autora. Victor však túto filozofiu poňal trochu inak a rozhodol sa pre aranžovať svoje vlastné výtvory sám a hneď. Skladby na Sword and Stone teda ukazujú jeho druhú tvár ako umelca, zhmotňujú jeho bohaté predstavy o tom, ako by skladby mohli vyzerať, jednoducho prináša dva spôsoby ako túto hudbu zažiť. V albume Sword and Stone si to svoje nájde určite každý.

Victor Wooten –  Pass Me Not O Gentle Savior

http://www.youtube.com/watch?v=yjFwxCRz12M

Pestré inštrumentálne stvárnenie zdôrazňuje široké spektrum nálad, rôzne aranžmány, sóla a celkovo výrazne odlišné spôsoby prevedenia jednotlivých skladieb umožňujú nahliadnuť do autorovho srdca a mysle. Ich spoločným znakom je bez pochyby pozitívna energia, príjemné tempo a pohodová atmosféra.  Dá sa pri nich uvoľniť, zabaviť aj zamyslieť. Za dôraz stojí veľmi bohaté inštrumentálne zloženie, už štandardne v rukách vynikajúcich hudobníkov s ich virtuóznym prevedením. Miestami napríklad atypicky dominujú saxofón, flauta alebo rôzne perkusie, čo taktiež pôsobí veľmi príjemne a robí tento nový album jedinečným a výnimočným.

Victor so svojimi skúsenosťami a talentom našiel vynikajúci spôsob ako zrealizovať tento originálny nápad a opäť sa mu tak chvályhodne podarilo ukázať ďalšiu zo svojich umeleckých tvárí.  

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img