8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodRecenzieRecenzie CDThe Geoff Everett Band – The Quick And The Dead
spot_img

The Geoff Everett Band – The Quick And The Dead

The Geoff Everett Band – The Quick And The Dead
The Geoff Everett Band – The Quick And The Dead

| autor: yka

Dobré blues v sebe dokáže spomedzi všetkých hudobných žánrov pokryť najviac pocitov.

Keď vo vás vyvolá smútok, pri niektorej z piesní vyroníte slzu, tak zase vzápätí prehodí na inú strunu a vy sa nedokážete prestať usmievať. Ešte sa vám nepodarilo pocítiť toto všetko na vlastnej koži? Tak v tom prípade si vezmite do rúk novinku od pánov hudobníkov z Anglicka, ktorí sa združili v zoskupení The Geoff Everett Band.

Súhra melódií, ktoré sa vám nedokážu opočúvať ani na desiate opakovanie a podmanivého spevu v podaní hlavného protagonistu, ale aj špeciálnych hostí, vám hneď od prvej skladby dáva pocítiť, že toto je skutočne tá pravá kvalitka. Zimomriavky na rukách hlásia, že páni Geoff Everett, Kevin Dore a Darren Lee toho majú nielen mnoho odohraného, ale aj odžitého a všetky tieto skúsenosti sa snažia na vás preniesť prostredníctvom desiatich skladieb albumu The Quick And The Dead.

Hneď pri prvom songu If You Can`t Fight stačí len zavrieť oči, aby ste sa ocitli počas sparného dňa s klobúkom na hlave sediac v kabriolete na jednej z amerických pustých ciest. Nostalgické a podmanivé zároveň. Od albumu nečakajte žiadne rádiami obľubované trojminútové hitovky. Skladby majú dlhšiu minutáž a skončia presne vtedy, keď to cíti bluesové srdce a nie tvrdý marketingový diktát.

The Geoff Everett Band – trailer k albumu The Quick And The Dead

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=BuopWLAoWsc‘] 

 I vďaka tomu vznikla dokonca desaťminútová Why Can`t Stop?. Zdá sa vám to trošku otravné? Dajte jej aspoň jednu šancu a ihneď pochopíte prečo naliehavý spev so zborovou podporou v pozadí a maznavo plačlivými gitarovými sólami ašpiruje na post najväčšieho miláčika albumu. Celá štúdiovka sa samozrejme nenesie len v takomto melancholickom naladení.

Čakajte aj vypaľovačky ako Airflow Blues, Sin City Blues alebo Bad Bad Man, ktoré miestami zabiehajú až do starého dobrého rockandrollu šesťdesiatych rokov. Jednoducho dobre zladená všehochuť, ktorá poteší najmä každého gitarového fanatika. Na albume okrem spomínanej trojice, ktorá tvorí pevnú časť zoskupenia, hosťuje aj mnoho iných hudobníkov.

Zo všetkých spomenieme aspoň mená ako Tim Hinkley, Mollie Marriott alebo Albert Lee. Väčšina z nich sa postarala o duetové pasáže nimi zvolených piesní. Blues istotne nie je hudba pre náruživých tínedžerov. Jej čistotu, filozofiu a nahú krásu pochopia až tí, ktorí ju precítili do poslednej symbiózy medzi jednotlivými notami. A presne toto reflektuje aj muzika skupiny The Geoff Everett Band. Takže nalejte si pohár dobrého vína, vypnite svetlo a ponorte sa do sveta starej dobrej klasiky.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img