8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyEnter Shikari prvý krát na Slovensku - ohúrili elektro hardcorom a energiou
spot_img

Enter Shikari prvý krát na Slovensku – ohúrili elektro hardcorom a energiou

DSC_0037

Historicky prvá návšteva britskej electro hardcore formácie Enter Shikari vyšla nad očakávanie. Pomerne veľký záujem, dobrá atmosféra, energické nasadenie zo strán kapiel a povečerná žúrka ešte viac ozvláštnili toto koncertné stretnutie. Napriek tomu, by si Enter Shikari zaslúžili trochu zaujímavejší support. Aj, keď sa britská skupina Roam aj maďarská formácia Shell Beach snažili, ich vystúpeniu chýbal moment prekvapenia.

Enter Shikari sú mimoriadne obľúbení v strednej Európe, ich tvorba priťahuje nielen priaznivcov tvrdej hudby, ale aj nadšencov elektronického opiátu. Skupina je symbolom, že v súčasnej dobe sú rozdiely medzi žánrami dávno prekonané. Keďže Enter Shikari vynechali zo svojho plánovaného turné Českú republiku, množstvo ľudí prišlo do Bratislavy z Prahy, Brna a ďalších okolitých miest. Bez veľkej grácie, pátosu a vznešeností spustila kapela svoju nadupanú a energickú šou. Už od úvodnej Closing sa valil na poslucháčov príval ráznej a tvarovatelnej hudby.

Enter Shikari – Intro and Solidartity live MMC Bratislava 2014


 

Ich skladby nie sú založené iba na ľúbivej hymnickosti, ako je to markantné u podobných kapiel, ale viac sa sústredia na nečakanú hudobnú pointu. Ako, keď zhustia gitarové riffy a zrazu prichádza to tohto motívu dubstepový predel, alebo elektronické spomalenie. To sú momenty, pri ktorých ľudia šalejú, podobne ako tomu bolo v Bratislave.

Enter Shikari – Motership live MMC Bratislava 2014


 

Enter Shikari odpremiérovali zopár nových skladieb z pripravovaného albumu, inak sa sústredili na svoje najväčšie hity. Aj, keď medzi skladbami posielali slovenské zdravice, ich hudobná energia bola tým správnym komuniké.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img