8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyFilmový príbeh, na ktorý si budete chcieť opäť kúpiť lístok
spot_img

Filmový príbeh, na ktorý si budete chcieť opäť kúpiť lístok

IMG_2976

Pred bratislavskú Starú tržnicu zvyknú dať červený koberec pri rôznych firemných či módnych prehliadkach ako symbol honosnosti. Červená púta pozornosť a je prejavom energie. Tejto pocte sa v skutočnosti viac hodil „filmový soundtrack“ od The Cinematic Orchestra.

Na koncertoch týchto hudobníkov sa poslucháč cíti ako pri sledovaní hudobného príbehu. A keď chýba filmový sprievod, všetky asociácie sa odohrávajú v hlavách. Tento „dvojhodinový film“ otvoril viedenský hudobník Oliver Thomas Johnson, vystupujúci pod prezývkou Dorian Concept so svojím príjemným ambientným setom. Prológ nemajúci ambíciu upútať vedľajšou líniou.

Dorian Concept – Draft Culture

Do Bratislavy sa The Cinematic Orchestra vrátili po tretí krát. Ich koncerty majú stále aktuálnu umeleckú výpovednú hodnotu. Hudobníci síce nepriniesli nový album, na ten si budeme ešte musieť chvíľku počkať, ale program bol napriek tomu postavený na nových kompozíciách. Z novinky zazneli napríklad To Believe, The Reveal či J Bird. Určite pôjde o jednu z najočakávanejších nahrávok zo stajne Ninja Tune, ktorých identitu vytvára práve The Cinematic Orchestra.

The Cinematic Orchestra – The Awakening Of A Woman

Bratislavskí poslucháči mohli počuť originálnu syntézu medzi hudobnými štýlmi. Pestrý zvuk otvárajúci obzory je nezameniteľnou mozaikou jazzu, vážnej hudby, ambientu a elektronickej hudby. Napriek tomu nebola Stará tržnica svedkom dych berúcej šou. Teda rozhodne nie po vizuálnej stránke – žiadna projekcia ani svetelný VJing. Iba jednoduché svetlá a stopercentné sústredenie na hudbu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img