8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyNeutrálna spomienka na Chucka v podaní Death to All Tour
spot_img

Neutrálna spomienka na Chucka v podaní Death to All Tour

death2Death to All Tour; Gorguts – 26.06.2014 – Randal club – Bratislava

Oslava konca školského roku nemohla pre Bratislavských tínedžerov dopadnúť lepšie ako práve v posledný júnový piatok. V Randal klube hrali From Our Hands. Tí, ktorí si však v ten večer chceli vypočuť skutočne tvrdú muziku a o 22:00 si nemuseli vymýšľať blbú smsku pre mamu, respektíve im predlaktia nepokrývalo farebné Bravo tetovanie, pred bránou odbočili do MMC.

Došli si pripomenúť legendu death metalu 90-tych rokov, DEATH. Ako zamestnanec školstva som sa na ukončenie výučby samozrejme tešil, no na rozdiel od mojich žiakov som sa ponáhľal na Trenčiansky black/death spolok, Stano a družina, alias DEPRESY. Žiaľ, nestihol som. Informácie z druhej ruky boli veľmi pozitívne a kapela ako predskokan vraj nesklamala.

Depresy – Cosmic Tragedy


 

Do plnej sály sa predieram až na GORGUTS. Starina, ktorú pred pár rokmi vzkriesil jej jediný pôvodný člen, Luc Lemay. Minulý rok vydali títo Kanaďania dlho-očakávaný piaty album „Coloured Sands„, ktorí v Bratislave bravúrne odprezentovali. Zvukovo prešiel set GORGUTS na výbornú a to v ich hlukových tech-death stenách už čo to znamená. Čo kapele pridalo na pozitívnom hodnotení, bolo ich nadšenie a vrúcny prístup frontmana(ale aj ostatných členov) k publiku.

Gorguts – live in Randal Club 2014


 

Osobne si viem predstaviť ich vystúpenie o nejakých 10 minút kratšie, no pohľad do publika hovoril o opaku! Hlavná hviezda večera, DEATH sa vlastne ani nevolala DEATH ale skôr DEATH To All a úplne vklude by stačilo aj CYNIC, keďže z tejto kapely pochádzali tri štvrtiny účinkujúcich. Hoci sa mal set skladať hlavne z albumu „Human„, padlo aj na hity z „Leprosy„, „Spiritual Healing“ a posledného „The Sound of Perseverance„.

Death to All Tour – live in Randal Club 2014


 

Zvuk a nasadenie hudobníkov mi prišli opäť v poriadku, no vystúpeniu chýbala potrebná iskra a pripadal mi viac menej neutrálny. DEATH T.A. v tento horúci večer asi nikoho nesklamali, svedčil o tom hustý kotol pod pódiom. Mne postačilo miesto vzadu.

| autor: Tomáš Bulánek
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img