8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyAerodrome ponúkol Linkin Park a ešte omnoho viac
spot_img

Aerodrome ponúkol Linkin Park a ešte omnoho viac

aerodrome (26)V nedeľu 11. júna sa na letisku v pražských Letňanoch konal festival Aerodrome. Podujatie, ktoré má už svoju váhu a značku, ponúklo exkluzívny balíček kapiel na čele s Linkin Park.

Program mala odštartovať kapela Mallory Knox, ktorá však mala na nemeckej diaľnici nehodu a nestihla doraziť. Všetci členovia kapely sú však v poriadku. Festival teda odpálili britskí Counterfeit, ktorých spevák Jamie Campbell Bower dokázal svojím energickým prejavom a briskným vokálom strhnúť celé publikum. Vyvrcholenie prišlo pri poslednej pesničke veľkým circle pitom, ktorý Jamie venoval obetiam útokov v Manchestri.

Royal Republic potvrdili povesť kreatívnej a vtipnej kapely. Bokom nechali melanchóliu, všetko sústredili na poctivý rock and roll a frontmana – speváka Adama Grahna, ktorý publikum nešetril a sypal do neho jeden vtip za druhým. Kapela si to na pódiu užívala a nechýbali hity ako Weekend Man alebo akustická verzia pesničky Addictive alebo cover pesničky Battery od Metallicy. Na záver spomenuli, že sa tento rok ešte do Prahy vrátia, ale kedy? Údajne sa fanúšikovia majú na tento koncert poriadne naobliekať.

Royal Republic – Tommy-Gun

V podobnom duchu pokračovali Enter Shikari, ich kombinácia rôznych žánrov iba potvrdila, že rocková a metalová hudba je dnes niekde úplne inde a elektronickým vplyvom sa neubráni. Machine Gun Kelly bol prekvapením nielen pre mnohých publicistov, ale i fanúšikov nepoznajúcich jeho tvorbu. Raper s prejavom rockera zapadol medzi ostatné kapely bez problémov. Colson Baker ostal verný svojmu menu a rapoval rýchlosťou pušky, pričom živá kapela vytvorením masívneho zvuku dodala koncertu grády.

Machine Gun Kelly – The Gunner

Kontakt s publikom, čeština na kanadský spôsob, výmena speváka za bubeníka či crowdsurfing, toľko neobľubovaný u organizátorov festivalov, to všetko predviedla kanadská formácia Simple Plan. Poctu zahrať pred headlinerom festivalu využili, hoci ich piesne sú miernou monotónnou zmesou. A potom to prišlo. Po desiatich rokoch Linkin Park opäť v Prahe. Návšteva, na ktorú sa čaká v nedočkavom tóne, ale keď už príde, tak ju privítate a nešetríte na pohostinnosti, v tejto festivalovej podobe tancom, skákaním, skandovaním, spoločnými vokálmi. Atmosféra sa dala krájať veľkým mäsiarskym nožom. Linkin Park mali skvele zmontovaný koncertný setlist, starý materiál dopĺňal nové piesne z albumu One More Light. Zazneli všetky dôležité skladby z ich histórie, ako napríklad In The End, Faint, Numb, i rovnomerne nazvaná skladba z novej dosky One More Light, ktorú Mike Shinoda venoval nedávno zosnulému strýkovi. Linkin Park si podmanili celú Prahu a celý festival Aerodrome, ktorý potvrdil z roka na rok stúpajúcu kvalitu.

Linkin Park – One More Light

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img