8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodReportyNad Grapeom sa blýskalo, beaty divo bili
spot_img

Nad Grapeom sa blýskalo, beaty divo bili

untitledGrape 2013 – 09. – 10.08.2013 – Letisko Piešťany – Piešťany

Štvrtý ročník mladého piešťanského festivalu priniesol nejaké poctivé elektro, škandinávsky rock, slovenskú funky klasiku, ale najmä skvelú atmosféru napriek rozbesnenému počasiu.

Napriek svojej mladosti sa za pár krátkych rokov stal Grape festival jedným z najobľúbenejších festivalov hudbymilujúcich Slovákov. Ani tento rok nesklamal. Napriek nie príliš komerčnému line-upu sa zišli tisíce fanúšikov, ktorý sa okrem cigánskej, veggie burgrov a krájaných melónov tešili aj z poctivej nádielky beatov, tónov, drumov a tak podobne.

Grape 2013 – People on the Grape 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=IJZevW6dGXw‘]


 

Rozčarovanie spôsobilo piatkové večerné počasie. Silný vietor a ešte silnejšia búrka vyvolali najsilnejšie nešťastie po oznámení, že koncerty sa dočasne rušia. Ľudia zaliezli do stanov a áut a čakali, čo sa bude diať. Dialo sa v podstate len to, že niektoré kapely, ako Billy Barman boli presunuté na neskôr.

Billy Barman – live at Grape 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=-Lh1foZIpP0′]


 

Čo bol však väčší problém, viacerí nevedeli, čo je so zvyškom vystúpení. Ešte ani na druhý deň mnohí, ktorí nemali „grapácku“ aplikáciu v telefóne, netušili, či sa koncert Dub FX-a napokon konal alebo nie, lebo boli skrytí v stanoch. Len pre uistenie, konal sa. A bol, podľa očakávaní, skvelý.

Dub FX – live at Grape 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=CjHYO5jzB8o‘]


 

Medzi top vystúpenia ale patril britský elektro projekt Nero, ktorý pomedzi hromy-blesky namixoval pár poriadnych „peciek“. Nesklamali ani britsko-španielsky Crystal Fighters, starý dobrý Puding pani Elvisovej, či Para.  Čo však bolo prekvapením, a veľmi pozitívnym najmä pre rockové srdcia, bola švédska kapela Royal Republic. Štvorica z Malmöa rozdivočila hlavný stage v sobotu podvečer poriadnym garážovým rockom a entuziazmom.

Royal Republic – live at Grape 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=glbDh_E0ZGw‘]


 

Za dva dni sa okrem spomínaných ukázali aj DJ Fresh Live, ktorým k dobrému vystúpeniu pomohla najmä extrémne talentovaná speváčka. Zaujali aj Briti The BIg Pink, Citizens či český Vees.

| autor: Jana Tutková (zdroj videí – internet)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img