8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyBiely sex v podaní Hurra Torpedo na Fléde !!!
spot_img

Biely sex v podaní Hurra Torpedo na Fléde !!!

Stali sa svetoznámou kapelou bez jedinej vlastnej piesne. O akej súčasnej kapele by sa mohlo takto písať? Ak sa zadumáte, tak okrem revival kapiel hrajúc piesne od jedného interpreta, zistíme, že ich nie je mnoho. A tá najvýraznejšia je Hurra Torrpedo. Práve táto formácia z Nórska sa stala svetoznámou vďaka svojím originálnym coverom rôznych hitov, pričom tá najznámejšia z nich Total Eclipse of the heart má niekoľko miliónov zhliadnutí na internete a fanúšikov po celom svete. V čom je ich úspech? Predovšetkým v originalite, ktorá spočíva v absencii klasických hudobných nástrojov a využití zvuku domácich elektrospotrebičov.

A tak niet sa čomu čudovať, že po príchode pred brnenskú Flédu nás víta otvorený kontajner na elektrospotrebiče v dôchodkovom veku. Práčky, sporáky, umývačky riadov, rychlovarné kanvice, mixéry, toastovače, či iné pre domácnosť neodmysliteľné prostriedky, tu nachádzajú svoje uplatnenie, ako budúce hudobné nástroje.

Ako predkapela sa na pódium postavila brnenská formácia To žluté co máte na kalhotkách. Tá však okrem svojského názvu, vulgárnych textov, či loga pripomínajúceho ženský pohlavný orgán s bleskom Harryho Pottera nepriniesla zábavu, ale ani provokatívne pohoršenie. Jednoducho, stratený čas. To náležite ocenilo aj miestne publikum, ktoré ich svojím spôsobom vyprevadilo z pódia, pričom pri ohlásený poslednej piesne sa prítomná väčšina radovala, že je tomu konečne, koniec.

Hurra Torpedo prišlo ako blesk z neba, vystúpili, zahrali tri akordy, pobehali po sporákoch a ohromili nielen prítomné publikum, ale aj svoju vlastnú aparatúru, ktorá následne vypovedala poslušnosť. Úctivo poďakovali a pobrali sa do šatne. Hrdinský výkon, perfektná improvizácia, no stále sme čakali. A po chvíľke netrpezlivosti sme sa dočkali. Zas a znova vybehla Nórska formácia na pódium, na svoje elektrospotrebiče a večer vzali do svojich vlastných rúk. Energická smršť  zvuku domácnosti,  nenechala nikoho na pochybách. Cover verzie česko-slovenských kolied, Lady Gaga, Tatu, Bonnie Tyler či od Britney Spears fungovali výborne, no úprimne tu nešlo o hudobné prevedenie, ale skôr o šou, ktorú dokázali títo šialenci predať celému svetu resp. brnenskej Fléde.

Vyčnievajúce zadnice, neustále pobehovanie po pódiu, vtipkovanie, permanentná komunikácia s publikom, či šúchanie kovových tyčiek o sporák s krikom „sex with the machines“ otriasli základmi klubu, pretože som si istý, že nič podobné nezažil. Ako výkon gradoval, tak aj celá šou sa stupňovala, pričom išla až do extrémov. Polo obnažené telá boli len začiatkom, po ktorom nasledovalo ničenie nástrojov, hod sporákom, či búšenie oceľovými trubkami do svojich nástrojov. Následne prišiel jeden z vrcholov pri piesni od Bonnie Tyler, počas ktorej rozkopali pravdepodobne obľúbený sporák, ktorý im pravdepodobne odmietol variť, pričom keď už bol v rozpadnutom stave, si žiarlivý ničiteľ strhol zo seba zvyšok oblečenia a poriadne svojou zadnicou obtrel povrch sporáku. Epické finále, po ktorom nasledoval ešte menší prídavok v podobe hodom sporáku, či obrovského kolesa, čím si zničili svoje nástroje a zabezpečili im pokojný dôchodok v recyklačnom kontajneri.

Čo viac dodať? Hurra Torpedo sú jednoducho fenomén, a to nielen svojou originalitou, no predovšetkým živelnosťou na pódiu, na ktorom odovzdali kus svojho ja, svojej duše a rozhodne nie som jediný, koho ich šou pobavila a ešte v budúcnosti pobaví.

 

Autor a foto: Lukáš Osvald/Musicpress.sk

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img