8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
ÚvodReportyBilly má talent - report
spot_img

Billy má talent – report

V Bratislave už dlho nebol taký veľký záujem o hudobný koncert medzi mladými ľuďmi. Ale nemôžeme sa diviť, keď týmto koncertom bolo vystúpenie populárnej skupiny Billy Talent. Aj, keď sa hovorí, že BT zaujíma prevažne mladšiu generáciu, v bratislavskom klube MMC sme mohli vidieť aj otcovsko mamičkovské sprievody, ale aj staršiu populáciu.

Tento krát sa predkapely dramaturgicky veľmi hodili. Týkalo sa to najmä kapely Zoči voči. Aj, keď sú medzi mladými ľuďmi veľmi obľúbení, tento krát nebola okolo nich až taká „hystéria“. Pôsobili nevýrazne, možno aj kvôli chladnejšiemu publiku.

Výsadné postavenie medzi slovenskými rockovými kapelami potvrdili Horkýže Slíže. Napriek tomu, že majú svoje najplodnejšie skladateľské roky už za sebou, v komunikácii patria k najlepším. Aj, keď aj v tomto idú trochu prvo plánovite. Ich humor rokmi vädne a skôr z neho sála impotencia. Možno Horkýže Slíže pomôže avizovaná koncertná prestávka a opäť skúsia pripraviť silný album s novými nápadmi. Lebo byť vtipný za každú cenu ich ničí. Humor ich dostal na výslnie, ale humor ich môže aj pochovať, ak nezačnú hudobne myslieť inak.

Na minútu presne začali svoj set kanadskí punk rockeri Billy Talent. Samozrejme punk rock v ich podaní je modifikovaní popom a zvukom 21. storočia. Skoro hodinu aj pol dlhý koncert Billy Talent neodflákli, ale odohrali ho energicky.  Extrémne vysokú teplotu v klube ešte viac kulminovali temperamentým pop punkom. Nebol to však typický neopunk typu Blink 182 so striedaním troch akordov a melodických vyhrávok. Naopak Billy pridali trochu aj rockových riffov a sól. Jediný piskot inak nadšeného davu si vyslúžil spevák Benjamin, keď si neodpustil narážky na slovenský hokejový tým a chystanú odvetu.

Trojicou hitov „Devil on My Shoulder“ , „Fallen Leaves“ a „Red Flag“ zakončili svoj koncert napriek tomu, že ich fanúšikovia asi 20 minút ešte vyzývali k ďalším prídavkam.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img