8.6 C
Slovakia
piatok, 14 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyBreathe festival vdýchol Prešovu opäť riadnu dávku elektroniky
spot_img

Breathe festival vdýchol Prešovu opäť riadnu dávku elektroniky

20232948_1100140616817945_5427375226563115159_o

V piatok 8. septembra si prišli priaznivci dobrej hudby na svoje. Vychutnali si pestrý line up plný elektronickej hudby na Breathe festivale, ktorý sa konal len pár minút od mesta Prešov.

Prvotným impulzom festivalu sa stali Faded akcie, ktoré sa organizovali v prešovskom klube Wave. Kvôli čoraz väčšej obľube a návštevnosti sa organizátori začali pohrávať s myšlienkou jednodňového festivalu, ktorý by priniesol ešte viac elektroniky na otvorenom priestore. Vodná nádrž Sigord sa stala lokalitou pre prvé dva ročníky festivalu. Avšak, pre tento rok sa organizátori rozhodli pre oveľa dostupnejšie miesto, ktoré bolo len pätnásť minút od Prešova. Pod Bikošom, prírodný komplex, dokonale vystihol kompaktnú atmosféru festivalu.

Po minuloročnom, bohatom line upe, kedy vystúpil FVLCRVM, či The Rabbeats, za ním nezaostával ani ten tohtoročný. Prvý, kto ho odštartoval svojím setom bol Dj Pilier, ktorý vystupuje aj v kapele Východisco. Po ňom sa predstavili ďalší dvaja dídžeji WussAusden, ktorí festivalu priniesli nádych housu. Breathe nemohol ostať bez Spanqa, ktorý svoj dj set predstavil aj minulý rok. Old school house, výrazne poznačený deväťdesiatymi rokmi priniesol košický Paradiso Rhytm, tiež známy ako Embryo. Výrazný rytmus a rýchle tempo, krátko po polnoci, v podaní Kristie Kardio nasvedčovalo dobrej hodinovej techno párty. Samotní organizátori festivalu sa predstavili aj za djským pultom ako Uma Durman a FAQ. Posledným, ktorý jednodňový festival zakončil bol Tripologic, ktorý zahral na svojich štyroch cdj playerov jump up s prvkami neurofunku.

FVLCRVM – Hi!

Každým rokom umožňuje Breathe talentovaným, nielen miestnym dídžejom a producentom, aby ukázali svoju tvorbu publiku, ktoré viac a viac prahne po kvalitnej elektronike.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img