8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportyČernobílé turné vo veľkolepom vydaní
spot_img

Černobílé turné vo veľkolepom vydaní

l-bila-171LUCIE BÍLÁ ČERNO-BÍLÉ TURNÉ 2013 19.10.2013 19:00

Vo švíkoch praskajúci Zimný štadión Ondreja Nepelu v sobotu večer 19.10.2013 privítal Luciu Bílú a tá v rámci prvého slovenského vystúpenia z aktuálneho „Černobílého turné“ nezostala nič dlžná svojej povesti koncertnej megahviezdy.

Ako predskokan vystúpila mladá česká speváčka Patricia, ktorá svojím jemným prejavom predviedla absolútny protipól drsnej a energickej Lucie. Po krátkej prestávke a nedočkavom pokrikovaní fanúšikov sa za oslepujúcich svetelných efektov ozval mohutný hlas hlavnej star, ktorá už počas prvých troch piesní niekoľkokrát zmenila outfit. V tomto trende sa niesol celý koncert, a majsterka prevlekov zo seba postupne za pomoci tanečníkov zvodne odložila strieborný plášť, aby ukázala latexové čižmy nad kolená a čierno-biele minišaty odhaľujúce skvelú postavu. Na pomoc si vzala akúsi veľkú techno-fakľu, skôr pripomínajúcu zmrzlinový kornútok, ktorou si počas krátkeho úvodného príhovoru svietila na obecenstvo…

Lucie Bílá – Vyznanie live in Bratislava 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=HczMGjkAdO0′]


 

Začiatok koncertu Lucie s kapelou odpálili hitom Jinak to nebude. Počas celého večera sa príjemne obmieňali pesničky už staršie s tými úplne novými, rýchle energické vypalováky striedali pomalé muzikálové klasiky. Prekvapením boli niektoré rockové skladby, upravené a prebásnené do češtiny, ako napríklad coververzia grunge hymny Smells Like Teen Spirit s hojnou účasťou nagélovaných tanečníkov, z ktorej by sa nejednému nezávislákovi zodvihol žalúdok. Bílá nezostala nič dlžná ani svojej povesti sexi dračice, vyzývavé pohyby a bozkávanie s tanečníkmi boli prirodzenou súčasťou choreografie.

Lucie Bílá – Tygřice live in Bratislava 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=ZgorLPn-EOo‘]


 

Show bola skutočne veľkolepá. Tanečné skupiny Ladylicious, Credance a The Pastels sa predviedli výborne nacvičenými kreáciami, nápadité kostýmy sa niesli v kombinácii čiernej a bielej. Kapela a vokalistky boli rozmiestnení na bočných konštrukciách na úrovni pódia ako aj „na poschodí“. Osvetľovači nemali čas ani utrieť si orosené čelá, scéna bola ozaj premyslená. Horiaca ohnivá obruč veľkosti človeka a plamene explodujúce pozdĺž pódia, svetlomaliar Alex Dowis dotvárajúci atmosféru emotívnemu Hallelujah (teda Aleluja s českým textom), všetko vrátane najnáročnejších prvkov fungovalo ako dobre naolejovaný stroj. O vzrušujúce chvíľky sa záchranárom v zákulisí postaral jedine bubeník, ktorý hodil do obecenstva paličku a zasiahol ňou fanynku v treťom rade rovno do čela.

Lucie Bílá – Láska je láska live in Bratislava 2013

[yframe url=’http://www.youtube.com/watch?v=qJcshM-ydhg‘]


 

Takmer dvojhodinový koncert zožal u publika obrovský úspech, niekoľkonásobné standing ovations a dlhotrvajúci potlesk na záver hovoria samé za seba. Lucie Bílá je v skvelej forme a opäť potvrdila svoj status pani speváčky a jedinečnej hviezdy na našej hudobnej scéne . Interpretka tiež právom nešetrila slovami chvály na celý svoj team, každý jeden z nich si odviedol svoju prácu vysoko profesionálne, a odmenou bol kvalitný zvukový, vizuálny a emotívny zážitok tisícov nadšených návštevníkov tejto show.

| autor: Anna Raitl

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img