8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodReportyCez víkend v Bratislave ožil hip-hop
spot_img

Cez víkend v Bratislave ožil hip-hop

23520_Hip-Hop-Zije-2015-zverejnuje-prve-exkluzivne-mena

Zlaté Piesky v Bratislave v piatok ožili. Vypukol tu tretí ročník najväčšieho hip-hopového festivalu na Slovensku Hip-hop Žije. Brány festivalu sa otvorili o tretej hodine a o štvrtej odštartoval DJ SPIN hudobný program.  Potom nasledoval Adiss a Druhá Strana. Ďalej to na pódiu odpálil Supa. Zahral skladby hlavne z jeho prvého sólového albumu Čierne dni. Ľudí v areáli stále pribúdalo. Prišli si zahrať streetbal, alebo pozrieť na Free Graffiti Wall.

Hip Hop Žije – 27

Program na Urpinier stage-i odštartoval Beatbox battle, do poroty zasadol otec svetového beatboxu, Nemec BeeLow. Na hlavnom stage-i v tom čase vstupoval Momo s podporou tanečníčok Ladylicious. Hosť z USA AZ urobil obrovskú šou, ocenili to hlavne návštevníci, ktorí poznajú jeho tvorbu a dali mu obrovskú podporu. Nechýbal ani Majk Spirit, ktorý sa predviedol ako pravý zbojník. Dostal obrovskú energiu od publika a zahral jeho najznámejšie a najnovšie skladby, sprevádzal ho DJ Grimaso. Predskokanmi headlinera boli Názov Stavby, keď vystúpil na pódium Redman festival nabral nový rozmer. Urobil poriadnu šou. Okrem svojich skladieb odprezentoval aj blok krátkych nahrávok z deväťdesiatych rokov od iných interpretov. To ešte viac vyhecovalo publikum. Prihováral sa priamo Slovákom a stále opakoval, že sa mu na Slovensku veľmi páči. Nakoniec povedal, že zahrá poslednú skladbu – Da Rockwilder, ktorú má spolu s Method Manom. Chcel, aby publikum odrappovalo Method Manovu časť. Lenže väčšina publika slová skladby nepoznala. Nakoniec z publika na pódium vybehol Tono S Gramo Rokkaz, odrappoval Method Manovu časť a celú situáciu zachránil. Spolu s Redmanom touto skladbou ukončili vystúpenie. Niektorí ľudia sa po Redmanovom vystúpení vybrali domov, iní na Urpinier stage, kde mala koncert Moja Reč. Pre Supu to bolo v ten deň už druhé vystúpenie a ukázal, že je v najlepšej forme. Stage sa nachádzal v krytom stane, takže tam bolo obmedzené miesto. Ľudia natlačení na seba ukázali, že vedia naspamäť všetky texty a vytvorili neopakovateľnú atmosféru.

Redman –Da Rockwilder live Hip Hop Žije 2015

Po úspešnom piatkovom večeri návštevníkov v sobotu zaskočilo nepriaznivé počasie. Našťastie dážď netrval dlho a o štvrtej sa mohli otvoriť brány festivalu. Hneď začal tanečný program na hlavom stage-i . Na The Legit Battle Jam sa súťažilo v kategórii 1vs1 breakin‘ a predstavili sa šestnásti najlepší slovenskí bboys. Víťaz postúpil do svetového finále. Pokračoval aj sprievodný program v podobe streetbalu a sketch battlu. Večer sa rozhodlo aj o absolútnom víťazovi beatbox battlu. Na hlavnom stage-i sa vystriedali mená ako Plexo, Majself, Mugis a Elpe s Billym Hollywoodom. Kto určite nesklamal bol Zverina. Podporil ho Shomi, už na začiatku vystúpenia sa Zverina ospravedlnil, že mu vypadávajú texty, lebo je prvýkrát v živote triezvy na koncerte. Napriek tomu (alebo možno vďaka tomu) urobil úžasnú šou a rozprúdil celé publikum. Počas vystúpenia stavil skôr na freestyle a predviedol v skutku niekoľko unikátnych kúskov.

Zverina – 15 minút slávy

Na pódium vystúpil moderátor Osťo a oznámil, že prichádza jeden z najočakávanejších koncertov večera. Na pódium prišiel Otis a spolu s ním DJ Roman Zámožný. Zahral skladby z nového albumu OTIS (Opisujem tu iba skutočnosť), ale aj staršie osvedčené od H16. Podarilo sa mu podmaniť si celé publikum. Nasledovali koncerty velikánov českej hip-hopovej scény. Odštartovali to Indy & Wich s LA4. Potom uletená zostava z planéty Praha Vladimir 518, Refew a Mike Trafik, ktorí nenechali bez pohybu nikoho z publika. Českú partičku uzatvára Ektor, ktorý na festival pritiahol veľmi veľa ľudí. Počas jeho koncertu sa na hlavnom stage-i dalo len ťažko pohybovať. Potom na pódium prišiel pirát. Teda, tak sa volala skladba, ktorou Separ odštartoval svoj koncert. Hral mu DJ Miko a tancovala skupina Love Dance by Lady Mel.

Otis – Ja vs Celý svet

Posledným koncertom na hlavnom stage-i na tomto ročníku nemohol byť nikto iný ako Kontrafakt na čele s Rytmusom. Po jeho boku boli EgoAnys. Zahrali staršie aj novšie skladby. Publikum sa chytalo na všetky, či to bol Život je boj, Podzemie, Šalalaj, alebo Cigánsky sen. Na tomto koncerte bolo asi najviac ľudí zo všetkých koncertov na festivale. Lepšia bodka ani nemohla byť. Program pokračoval ďalej na Urpinier stage-i. Vnútri bolo úplne plno – hlava na hlave, ľuďom nevadilo, že stáli aj vonku na daždi. Chceli počuť asi najtalentovanejšieho nováčika na scéne Pil C-ho. Po ňom prišiel čas na vystúpenie ďalšieho z členov H16 – Ciga, ktorý pred pár dňami vydal prvý sólový album Malý Princ. Vystúpenia na Urpinier stage-i uzatvoril DJ Miko. Pre tých, ktorí mali prístup do VIP zóny program neskončil. Zahral tam samotný organizátor festivalu DJ Yanko Král a DJ Roman Zámožný.

Pil C – Epos

Tretí ročník festivalu máme úspešne za sebou. Bol to skvelý víkend plný kvalitnej  hudby, príjemných ľudí a výnimočnej atmosféry. Organizátori už teraz naznačujú, že v roku 2016 sa znova uvidíme na Hip-hop Žije.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img