8.6 C
Slovakia
utorok, 5 marca, 2024
spot_img
ÚvodReportyCigarettes after sex na Fléde: intimita zabitá hudobným priemyslom

Cigarettes after sex na Fléde: intimita zabitá hudobným priemyslom

Caf (11 of 13)

Štvorčlenná ambientná formácia Cigarettes after sex si prišla opäť zahrať na české pódiá. Po vypredaných minuloročných koncertoch v Prahe newyorská kapela zavítala v sobotu 8.4. 2017 i do brnenskej Flédy. Koncert bol vypredaný, hudobný orgazmus sa však nekonal.

Tiché ulice inak rušného mesta, sobota večer. Svetlo pouličných lámp a hlúčik ľudí fajčiach cigaretu pred klubom. Zúfalí snaživci pred dverami, pokúšajúci sa zohnať lístok na vypredaný koncert. Smutné príbehy. Za ochrankou na Fléde nás už čakajú veľkorysé priestory podniku. Ako predkrm servíruje DJ Outin svoje dramatické sety na minimalisticky osvetlenom pódiu. Všetci sú netrpezliví vo svojom očakávaní na hlavný chod večera. Cigarettes after sex nastupujú na pódium s mohutným potleskom a vlahým krikom fanúšičiek. V sále je plno. Zamilované páriky a frotéri si koncert užívajú s dvojnásobným potešením. Ležérne popové tóniny podfarbujú tlmené svetlá scény. Postupne zo setlistu odznievajú známe songy ako Affection, …. , neskôr kapela odohráva aj nové skladby, ktoré poslucháči vítajú s hlasitým nadšením.

Cigarettes after sex – Affection

Šťastlivci v prvých radách zamilovane zízajú na hudobníkov a vlnia sa do podmanivých rytmov kapely. Po hudobnej stránke nie je večeru čo vytýkať. Zvuk vyvážený, skladby naživo znejú ako na nahrávkach zo štúdia. Dokonalé a statické, možno až moc. Úsmevy v predných radách však hovoria za všetko. Problém nastáva niekde v polovici veľkého preplneného sálu. Ľudia sa predierajú dopredu, iní sa zasa dostávajú z tlačenice do zadných rád. Vzniká nepríjemný ruch. V zadných radách počuť namiesto skladieb vravu z baru. Inak dokonale intímne songy zrazu znejú ako podmaz k teenagerskému filmu. Možno som iba idealistka, možno som nebola v tej správne nálade, alebo mám pravdu ak tvrdím, že kapela tohto formátu nepatrí do „masovo“ orientovanej Flédy. Komorná atmosféra, ktorú by si kapela zaslúžila sa tak nekonala.

Ak ste teda nestihli brnenský ani pražský koncert, nezúfajte, o žiaden hudobný orgazmus ste rozhodne neprišli. Otvorte si fľašku vína, stlmte svetlo a pustite si Cigarettes after sex radšej doma na reprákoch.

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img